مسکو: اتحادیه اروپا در روابط با روسیه سخنان تهاجمی را جایگزین گفت وگو نموده است

به گزارش دانشنامه آریایی، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه ادعاهای مطرح شده توسط الکساندر شالنبرگ، وزیر امور خارجه اتریش مبنی بر عدم علاقه مسکو به گفت وگو با اتحادیه اروپا را مورد انتقاد قرار داد و تأکید کرد تماس ها تنها زمانی مسدود شده که بروکسل به جای گفت وگو، به سخنان تهاجمی و تبلیغات ضد اطلاعات روی آورده است.

مسکو: اتحادیه اروپا در روابط با روسیه سخنان تهاجمی را جایگزین گفت وگو نموده است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به نقل از اسپوتنیک، شالنبرگ اوایل روز شنبه در شبکه 1 اتریش گفته بود اتحادیه اروپا خواهان گفت وگویی بهتر با مسکو است، اما مسکو علاقه ای به این امر ندارد. وی روابط بین دو طرف را متشنج و سنگین خواند و ابراز امیدواری کرد همکاری بیشتر در حوزه هایی مانند آب وهوا و انرژی، ممکن باشد.

زاخارووا در فیسبوک نوشت: این حقیقت ندارد. بسیاری پروژه های سیاسی، بشردوستانه و مالی وجود داشته که در آن ها روسیه و اتحادیه اروپا همکاری نموده اند. این پروژه ها زمانی مسدود شدند که بروکسل تحریم های ضدروسیه اتخاذ کرد و سخنان تهاجمی، ادعاهای بی پایه و تبلیغات ضداطلاعات را جایگزین گفت وگو کرد.

ارتباط با روسیه در دستورکار نشست آینده شورای اروپا -که روزهای 24-25 مه در بروکسل برگزار می شود- قرار گرفته است. منبعی از اتحادیه اروپا به اسپوتنیک گفت که رهبران این اتحادیه به جوزپ بورل، رئیس سیاست خارجه اتحادیه دستور خواهند داد تا گزارشی در خصوص استراتژی روابط با مسکو، شبیه آنچه در ماه مارس برای ترکیه ارائه شد، آماده کند. با این حال، انتظار نمی رود تغییرات سیاسی عمده ای در پیش باشد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1781

به "مسکو: اتحادیه اروپا در روابط با روسیه سخنان تهاجمی را جایگزین گفت وگو نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسکو: اتحادیه اروپا در روابط با روسیه سخنان تهاجمی را جایگزین گفت وگو نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید