مطالعات گردشگری ایمانی خوشخو منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، کتاب مطالعات گردشگری تألیف محمدحسسین ایمانی خوشخو که با همکاری افسانه پورجم علویجه و زهرا نادعلی پور براساس کتاب The Sagehand Bookof tourism studies فراهم آمده یکی از آثار تدوین شده در عرصه صنعت گردشگری است و چاپ اول این کتاب در سال 1394، توسط انتشارات جهاد دانشگاهی اجرا شده است.

مطالعات گردشگری ایمانی خوشخو منتشر شد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ترکیبی کانادا بهار 99 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

بخش اول کتاب با مجموعه ای از فصول که رویکرد رشته های مختلف را به مطالعات گردشگری توضیح می دهند، شروع می گردد. این بخش شامل 13 فصل است که در فصل اول آن به آنالیز رویکردهای اصلی در مطالعات گردشگری شامل (رویکرد سازمانی، رویکرد محصول، رویکرد تاریخی و...) پرداخته و مفهوم گردشگری از شروع تا به امروز را مورد آنالیز قرار داده و از گردشگری به عنوان نقطه ورود به جهانی شدن و مدرنیته نام برده است. فصل مربوط به مردم شناسی تحلیلی دقیق و کارشناسانه است و به درک موضوعات پیچیده مورد بحث یاری شایانی می نماید.

در بخش دوم با عنوان موضوعات کلیدی در مطالعات گردشگری است که موضوعات مربوط به مذهب و گردشگری مذهبی، پایداری و اکوتوریسم، گردشگری محلی و منطقه ای، گردشگری روستایی مورد بحث قرار گرفته است. این بخش با همکاری پژوهشگران صاحب نامی در هر یک از حوزه ها مانند آماندا استرونذا، ریچارد شارپلی، ریچ هاریل و سیمون وودوارد به نگارش درآمده است.

بخش سوم به آنالیز موضوعات مهم در مطالعات گردشگری با رویکردی نسبتاً میان رشته ای پرداخته و با مسایلی در تحقیقات گردشگری در عصر حاضر سر و کار دارد. نمونه ای از آن فصلی با عنوان گردشگری به مثابه پسااستعمارگری است با اینکه مفهوم پسا استعمار و مطالعه پیرامون آن بیش از دو دهه است که مورد توجه نظریه پردازان فرهنگی بوده است، اما در زمینه مطالعات گردشگری، به تازگی مورد توجه قرار گرفته است.

این کتاب گامی مهم و مؤثر در ایجاد ژانرهای میان رشته ای در مطالعات گردشگری است و برای پژوهشگران گردشگری در بسیاری از رشته ها، می تواند به عنوان یک کتاب مرجع مورد استفاده قرار گیرد و به ایجاد حوزه ای جدید از تحقیقات، که مرزهای میان رشته ای را به شکلی اثربخش تر از گذشته درمی نوردد، و مورد آنالیز قرار می دهد. و در واقع منبعی است برای پژوهشگران و مدیران و برنامه ریزان در جهت توسعه صنعت گردشگری.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 12 اسفند 1398 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 811

به "مطالعات گردشگری ایمانی خوشخو منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطالعات گردشگری ایمانی خوشخو منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید