معاون امور صنایع وزارت صمت: کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی تشکیل می گردد

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرگزاری خبرنگاران- معاون امور صنایع وزارت صمت از تشکیل کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی با حضور پیشکسوتان این صنعت اطلاع داد.

معاون امور صنایع وزارت صمت: کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی تشکیل می گردد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از وزارت صمت، آقای مهدی صادقی نیارکی در نشست هم اندیشی با اعضای کانون صنایع غذایی ایران گفت: با تشکیل کنسرسیوم صادراتی تحت یک نشان ایرانی علاوه بر توسعه صادرات غیرنفتی و حضور در بازار های جهانی، فرصت مناسبی برای توسعه صنایع پیشران در بستری فراتر از بازار داخلی فراهم خواهد شد.

معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به برگزاری سلسله نشست های هم اندیشی تکمیل زنجیره صنعتی و بسترسازی برای تدوین سند راهبردی برای کل زنجیره صنعتی اضافه کرد: در کنار برنامه ریزی برای تدوین سند راهبردی، تشکیل کنسرسیوم مشترک با حضور نشان های مطرح، بستر را برای حضور قدرتمند در بازار های جهانی فراهم خواهدکرد.

صادقی نیارکی با تاکید بر ضرورت تجمیع تقاضا در زنجیره صنعتی مانند صنایع غذایی، گفت: توسعه صنایع پیشران نظیر صنایع غذایی نیازمند همکاری کل زنجیره صنعتی است و این مهم در بستر کنسرسیوم صادراتی نخستین گام برای توسعه صنایع غذایی است.

لازم به ذکر است، تعدادی از اعضا کانون انجمن های صنایع غذایی ایران در راستای سلسله نشست های هم اندیشی تکمیل زنجیره ارزش صنایع پیشران ضمن طرح اقدامات اجرا شده برای تدوین سند راهبردی توسعه صنایع غذایی، گزارشی از برنامه های دردست اجرا، برای توسعه صنایع غذایی در بازار های صادراتی ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1816

به "معاون امور صنایع وزارت صمت: کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی تشکیل می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون امور صنایع وزارت صمت: کنسرسیوم صادراتی صنایع غذایی تشکیل می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید