معاون وزیر بهداشت: ورودی کرونا به بیمارستان ها به زودی کم می شود اما نگران سفرها هستیم

به گزارش دانشنامه آریایی، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با بررسی های علمی دریافته ایم که با افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم، شاهد کاهش شیوع کرونا می شویم و این موضوع رسالت مهم مردم در کاهش شیوع این ویروس را برجسته کرده است.

معاون وزیر بهداشت: ورودی کرونا به بیمارستان ها به زودی کم می شود اما نگران سفرها هستیم

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در جلسه استانی ستاد کرونا در بوشهر گفت: زمانی که حضور مردم در محافل و اجتماعات بدون رعایت پروتکل های بهداشتی بیشتر می شود، بیماری کرونا افزایش می یابد که این موضوع نشان از ارتباط مستقیم افزایش میزان بیماری با جدی نگرفتن هشدارهای بهداشتی دارد.

وی با تقدیر از متولیان حوزه سلامت استان بوشهر اضافه نمود: هرچند شرایط کرونایی استان بوشهر در حال حاضر تا شرایط عادی فاصله دارد، اما این استان در مقایسه با دیگر استان ها در زمان شیوع کرونا شرایط مطلوب تری دارد.

رئیسی بابیان اینکه استان بوشهر در سه ماه نخست شیوع بیماری کرونا در شرایط سفید قرار داشت، گفت: آغاز نقطه اوج این بیماری در استان بوشهر از اواسط خرداد آغاز شد اما با همت مدافعان سلامت، همراهی مردم و مسئولان استان، امید می رود این شرایط بهبود یابد.

وی با اشاره به حضور تیم تخصصی معاونت بهداشت وزارت بهداشت در استان بوشهر برای بازدید از تمام بیمارستان ها و آزمایشگاه های این استان، ادامه داد: شرایط بیماران بستری در بخش های ویژه در کل کشور از جمله موضوعاتی است که همواره مورد توجه و پایش ستاد ملی کرونا واقع شده است و خوشبختانه استان بوشهر در این زمینه آمار مطلوبی دارد.

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه شرح داد: خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در عرصه مقابله با کرونا و همراهی با مدافعان سلامت ستودنی است.

رئیسی گفت: از ابتدای شیوع کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی در نماز جمعه ها مورد توجه قرار گرفت و برای برگزاری ایام عزاداری سالار دشت کربلا نیز هیأت های مذهبی همراهی خوبی با ستاد ملی مقابله با کرونا دارند که جای قدردانی دارد.

وی تاکید کرد: با همراهی مردم در هفته های آینده فرایند ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان ها اندکی کاهش خواهد یافت اما نگران سفرهای غیرضروری به شمال کشور هستیم که ممکن است این فرایند را تحت تأثیر قرار دهد.

رئیسی با بیان اینکه نگرانی هایی در رابطه با افزایش سفرها وجود دارد، اضافه نمود: با بررسی انجام شده، مسافرت ها به شمال افزایش یافته و روز گذشته جاده شمال پرترافیک بود؛ این در حالی است که مازندران یکی از کانون های آلوده در انتشار کرونا است که پس از برگشت مسافران به تهران مرکز پخش ویروس به سراسر کشور می شوند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت در ادامه صحبت های خود در ستاد کرونای استان بوشهر، از مسئولان دستگاه های اجرایی استان و صداوسیما تقدیر کرد و گفت: استان بوشهر برای مقابله با کرونا نیازمند برنامه ریزی ویژه ای برای همراهی همه بیمارستان های غیر تابع دانشگاه علوم پزشکی است و همکاری بیمارستان های تأمین اجتماعی، نظامی، نفت و غیردولتی برای رسیدگی به بیماران کرونا ضروری است.

رئیسی با اشاره به تأمین دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان های استان بوشهر گفت: افزایش تهویه مطلوب در مراکز درمانی، افزایش کیت های آزمایشگاهی و توسعه بخش اورژانس و سی تی اسکن بیمارستان گنجی برازجان ازجمله مواردی است که سرعت بیشتری صورت خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمانی و آموزش پزشکی کشور صبح پنجشنبه (6 شهریور) به همراه هیأتی از مدیران معاونت بهداشت به منظور بررسی فرایند مقابله با ویروس کرونا از استان بوشهر بازدید به عمل آورد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 مهر 1399 بروزرسانی: 27 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1328

به "معاون وزیر بهداشت: ورودی کرونا به بیمارستان ها به زودی کم می شود اما نگران سفرها هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر بهداشت: ورودی کرونا به بیمارستان ها به زودی کم می شود اما نگران سفرها هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید