مقاله: فیلم این گروهِ خشن

به گزارش دانشنامه آریایی، جریان زیرین تمام زدوخوردها در این گروه خشن کاملا بی معنی است. ابتدا با زدن بانک، تنها یک کیسه از واشرهای آهنی نصیبشان می گردد - تمام آن ها فقط یک دلار قیمت دارند. دزدی از قطار به خوبی برنامه ریزی شده است، ولی گروه نمی تواند پول های خود را نگه دارد. در خاتمه، بعد از آن همه وحشیگری و خونریزی، وقتی که رابرت رایان کنار دروازهٔ محوطه می نشیند و فقط فکر می کند، یک نتیجه گیری وجود دارد: گروهی جدید در حال شکل گیری است، تا ببیند چه کاری برای انجام دادن باقی مانده است. او با لبخندی بر لبانش بلند می گردد تا به آن ها ملحق گردد. هیچ چیز دیگری برای انجام دادن باقی نمانده، دست کم برای مردی با سابقهٔ او.

مقاله: فیلم این گروهِ خشن

144 دقیقه از فیلم اصلی در نسخهٔ ویدئویی این گروه خشن موجود است. این نسخه شامل صحنه هایی می گردد که به درستی در اکران دنیای فیلم در سال 1969 دیده نشدند. بیشتر این صحنه ها شامل جزئیات زندگی قبلی پایک می گردد، نظیر گناهش در خیانت به تورنتون (رابرت رایان (Robert Ryan)) که زمانی عضو گروه بوده ولی اکنون دسته ای از تعقیب کنندگان اجیرشده را که به دنبال تبه کاران می گردند، راهنمایی می کند. با وجود آن ها، انگیزهٔ پایک بیشتر می گردد: او راجع به خود و نقشی که در گروه بر عهده دارد نامطمئن است.

زمان فیلم، سال 1913 است؛ در آستانهٔ جنگ اول دنیای. یکی از افراد گروه می گوید: ما باید به چیزی فراتر از تفنگ هایمان فکر کنیم. آینده دارد به سرعت نزدیک می گردد. و دیگری، درحالی که به خودروی مدرن نگاه می کند، می گوید: آن ها می گویند قرار است از این اسلحه ها در جنگ استفاده کنند. جنگ در چارچوب شخصی که او به آن اشاره می کند، معنایی ندارد؛ او از وفاداری خود به گروهش آگاه است و احساس می کند دورهٔ او به خاتمه رسیده.

منبع مقاله: فیلم این گروهِ خشن

انتشار: 19 دی 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2050

به "مقاله: فیلم این گروهِ خشن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: فیلم این گروهِ خشن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید