ملی پوش والیبال: زمان مربی جدید برای شناخت تیم ملی کم است

به گزارش دانشنامه آریایی، علی شفیعی گفت: زمان مربی جدید تیم ملی والیبال برای شناخت پتانسیل والیبال ایران کم است و امیدوارم هر چه سریع تر تصمیم درستی در این مورد گرفته شود.

ملی پوش والیبال: زمان مربی جدید برای شناخت تیم ملی کم است

سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران در گفت وگو با دانشنامه آریایی، درباره تجربه بازی اش زیر نظر ایگور کولاکوویچ سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران، توضیح داد: جدا از بحث مربیگری، کولاکوویچ انسان فوق العاده ای بود که همیشه سعی می کرد در همه جنبه ها به بازیکنان خود کم کند. همه تلاش او این بود که به بازیکنانش نزدیک باشد تا اگر مسئله ای وجود داشت، در حد توان بازیکنان خود را کمک کند.

او ادامه داد: در مورد مسائل فنی چون کارشناس نیستم اظهار نظر نمی کنم، اما او همیشه سعی در کسب موفقیت داشت. در مورد فسخ قرارداد او نیز باید بگویم تصمیمی بود که فدراسیون گرفت و الان مهم ترین کار، انتخاب یک گزینه مناسب برای هدایت تیم ملی است. بازیکن و مربی همه برای تیم ملی ایران هستند و مسئله مهم کسب موفقیت و بالا رفتن پرچم کشورمان است. امیدوارم که تصمیم درستی برای آینده تیم ملی گرفته شود تا شاهد کسب موفقیت باشیم. همه رفتنی هستند و فقط تیم ملی ایران است که می ماند.

سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران، در پاسخ به این سوال که آیا مربی جدید می تواند در یک سال باقی مانده تا المپیک شناخت کافی از والیبال ایران به دست آورده و نتیجه خوبی کسب کند؟ اظهار کرد: مسلما همه مربیان خارجی تیم ملی ایران را بررسی کرده و شناخت حدودی دارند، این موضوع در مورد مربیان داخلی هم بیشتر صدق می کند. با این حال تا وقتی که یک مربی جدید با تیم ملی ایران از نزدیک کار نکند، نمی تواند شناخت کاملی داشته باشد.

او ادامه داد: فعلا برنامه والیبال جهان معین نیست. یک سال تا المپیک زمان مانده و در این میان تنها لیگ ملت ها را داریم که فعلا برگزاری آن نیز معین نیست. مربی جدید برای اینکه شناخت کافی از تیم ملی ایران را به دست آورد باید با این اکیپ بازیکنان کار کند. زمان برای این کار کم است، اما بعد از هر جابجایی مربی این موضوع طبیعی خواهد بود. شخصا امیدوارم که هر چه زودتر بهترین تصمیم در مورد تیم ملی گرفته شود.

ملی پوش والیبال ایران، در مورد برنامه های تمرینی خود در روزهای قرنطینه نیز گفت: وقتی که لیگ تعطیل شد به شهر خود (آمل) بازگشتم و تا 29 اسفند تمریناتم رابه صورت کامل پیگیری می کردم. سپس در 3 - 4 روز اول عید استراحت کردم که در همان زمان گفتند لیگ ملت ها و بازی های المپیک به تعویق افتاده است. از آن پس فشار تمرینات را کم کردم و الان حدودا 25 روز است که تمرین خاصی نداشته ام. البته باز هم در حال شروع کردن تمرینات هستم.

شفیعی در پاسخ به این سوال که آیا باشگاه شهرداری ارومیه قرارداد بازیکنان خود را به صورت 100 درصد پرداخت می کند یا تصمیم به کم کردن قراردادها گرفته است؟ اظهار کرد: در اروپا پس از کم کردن درصد قراردادها مبالغ را پرداخت کرده اند، اما فعلا موضوع اصلی ما این است که باید ببینیم چه زمانی قراردادها را پرداخت می کنند؟ فعلا هم تصمیمی در این مورد گرفته نشده است. البته من شنیده ام که فدراسیون به باشگاه ها اعلام کرده که باید قراردادها را به صورت 100 درصد پرداخت کرده و در غیر این صورت باید با بازیکنان خود توافق کنند.

او در سرانجام، درباره پیشنهادهای خارجی اش نیز گفت: متاسفانه فعلا خبری نبوده است، البته اگر هم پیشنهادی باشد باید بررسی کنم تا تصمیم بگیرم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1104

به "ملی پوش والیبال: زمان مربی جدید برای شناخت تیم ملی کم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملی پوش والیبال: زمان مربی جدید برای شناخت تیم ملی کم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید