نام 6 شهروند ایرانی در لیست مفقودان حادثه آتش سوزی در ارمنستان

به گزارش دانشنامه آریایی، سفارت ایران در ایروان بیان کرد: به علت نامعلوم بودن سرنوشت 6 هموطن نام آنان در لیست مفقودان انفجار یک مرکز تجاری در ارمنستان واقع شده است.

نام 6 شهروند ایرانی در لیست مفقودان حادثه آتش سوزی در ارمنستان

سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان امروز (دوشنبه) 24 مرداد ماه و در پی وقوع حادثه آتش سوزی و انفجار در یک مرکز تجاری در ارمنستان در اطلاعیه ای اظهار داشت: به اطلاع هموطنان عزیز می رساند که از ابتدای وقوع حادثه آتش سوزی و انفجار در یک مرکز تجاری در ارمنستان در عصر روز یکشنبه 23 مرداد، سفارت با نهاد های مسؤول در جمهوری ارمنستان درباره پیگیری احتمال حضور اتباع جمهوری اسلامی ایران در بین آسیب دیدگان از این حادثه، در ارتباط بوده است.

در این اطلاعیه آمده است: در حال حاضر به علت نامعلوم بودن سرنوشت 6 نفر از هموطنان، نام آنان در لیست مفقودان حادثه واقع شده است. سفارت در ارتباط مستمر با خانواده این هموطنان و نیز مقامات مسؤول در جمهوری ارمنستان، پیگیر موضوع است.

سفارت ایران در ایروان بعلاوه در این اطلاعیه ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان حادثه و با آرزوی سلامتی برای همه هموطنان مقیم در ارمنستان، برای جانباختگان این حادثه دردناک غفران و رحمت الهی و برای مجروحان بهبودی فوری آرزو نموده است.

وزارت شرایط اضطراری ارمنستان پیش از این اعلام نموده بود که یک تبعه ایرانی جزو مفقودان این حادثه است.

بر اثر آتش سوزی روز یکشنبه 23 مرداد ماه در بازار عمده فروشی سورمالو در ایروان تعدادی کشته و مفقود شده اند.

براساس اعلام وزارت شرایط اضطراری ارمنستان، بر اثر این حادثه 6 نفر تا به امروز کشته و 16 نفر هم جزو مفقودشدگان هستند و بیش از 60 نفر به مراکز درمانی در ایروان منتقل شده اند که 28 نفر از آن ها در بیمارستان بستری شده اند.

خبرنگاران سیاسی سیاست خارجی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 مرداد 1401 بروزرسانی: 25 مرداد 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2253

به "نام 6 شهروند ایرانی در لیست مفقودان حادثه آتش سوزی در ارمنستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام 6 شهروند ایرانی در لیست مفقودان حادثه آتش سوزی در ارمنستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید