نرخ بیکاری انگلیس در کمترین سطح 45 سال اخیر

به گزارش دانشنامه آریایی، نرخ بیکاری انگلیس تا خاتمه سپتامبر به سطح کم سابقه 3.8 درصد رسید.

نرخ بیکاری انگلیس در کمترین سطح 45 سال اخیر

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش ایسنا به نقل از بی بی سی، مرکز آمار انگلیس بیان کرد شمار بیکاران این کشور در سه ماهه منتهی به سپتامبر با 23 هزار نفر کاهش نسبت به دوره منتهی به سه ماهه دوم سال، به یک میلیون و 310 هزار نفر کاهش پیدا کرد. طی این مدت همچنین متوسط دستمزد کارکنان انگلیسی 3.6 درصد افزایش پیدا نموده است.

با ثبت نهمین ماه متوالی کاهشی شمار بیکاران در انگلیس، شمار شاغلین انگلیسی به 32 میلیون و 750 هزار نفر رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار انگلیس، متوسط دستمزد هفتگی در این کشور قبل از کسر مالیات به 470 پوند افزایش پیدا نموده است.

تیج پاریک - کارشناس ارشد مسائل مالی در موسسه انستیتوت اف دیرکتورز- گفت: افزایش سطح دستمزد ها قطعا مساله مثبتی است، اما تداوم این روند کار شرکت ها را برای سودآوری در صورتی که کار خاصی برای افزایش بهره وری انجام ندهند، سخت خواهد ساخت. به نظر می رسد که افزایش بیشتر سطح دستمزد ها چندان محتمل نباشد.

عملکرد بسیار خوب بازار کار انگلیس آن هم در زمانی که رشد مالی این کشور در سه ماهه سوم سال به یکی از پایین ترین سطوح خود در طول یک دهه اخیر رسیده است، خبر بسیار خوبی برای حزب حاکم محافظه کار محسوب می گردد که قرار است چند هفته دیگر با حزب کارگر بر سر انتخابات پارلمانی رقابت کند.

طبق نتایج بسیاری از نظرسنجی ها، محافظه کاران اکنون پیشتاز هستند، اما هنوز نتواسته اند آرای کافی را برای کسب اکثریت به دست آورند. ساموئل تومبز - کارشناس مسائل مالی در موسسه پانتئون مکرو اکونومیکس- گفت: با توجه به داده های اخیر احتمال بسیار کمی برای تغییر نرخ بهره در آینده ای نزدیک وجود دارد.

متوسط نرخ بیکاری انگلیس در بازه زمانی 1971 تا 2019 معادل 6.92 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به فوریه 1984 با 12 درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر 1973 با 3.4 درصد بوده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 4 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 570

به "نرخ بیکاری انگلیس در کمترین سطح 45 سال اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نرخ بیکاری انگلیس در کمترین سطح 45 سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید