نقشه عملیاتی مدیریت آب گلستان تدوین گردد

به گزارش دانشنامه آریایی، علی نجفی نژاد عصر سه شنبه در همایش آب، اکوسیستم ها و توسعه انسانی که به مناسبت هفته جهانی آب در گرگان برگزار گردیده بود، اظهار کرد: همه مسئولان و مدیران راهکار های برطرف مشکلات و معضلات را می دانیم اما سطحی و غیرمسئولانه عمل می کنیم.

نقشه عملیاتی مدیریت آب گلستان تدوین گردد

وی با تاکید بر این که گلستان احتیاجمند نقشه و برنامه برای مدیریت آب است، اضافه نمود: منظور از تهیه و تدوین نقشه دریافت مهندس مشاور و پرداخت مبالغ سنگین از منابع دولتی نیست چرا که از این دست مطالعات زیاد داریم.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با تاکید بر این که در گلستان احتیاجمند تدوین نقشه کاربردی و عملیاتی هستیم، ادامه داد: در این همایش باز هم ما دولتی ها و مدیران بدون حضور کشاورزان، صنعتگران و تولیدکنندگان نشستیم بدون آن که پای صحبت های ذینفعان نشسته باشیم.

وی اضافه نمود: باید با برنامه جلسه بگذاریم؛ نباید فقط سخنرانی کنیم بلکه خروجی این جلسات و نشستن ها باید برنامه اجرایی و عملیاتی برای مدیریت موضوعات مختلف در استان باشد.

نجفی نژاد با تاکید بر این که باید معماری جدید مدیریت آب در گلستان انجام گردد، توضیح داد: منظور از معماری جدید مدیریت آب کپی برداری مدرن نیست بلکه باید با توجه به تجربیات و شکست های گذشته و در نظر دریافت الگوی سبک زندگی در استان برای مدیریت آب برنامه ریزی کنیم.

وی متذکر شد: حل بسیاری از مشکلات احتیاج به بودجه و منابع مالی ندارد بلکه بیش از هر چیز احتیاجمند تغییر رویکردها هستیم.

نجفی نژاد با تاکید بر این که رویکردهای مدیریت مصرف آب در گلستان باید تغییر کند، اظهار داشت: گلستان احتیاجمند طرح ضربتی مدیریت آب با در نظر دریافت تمام ذینفعان است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 آبان 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 45

به "نقشه عملیاتی مدیریت آب گلستان تدوین گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقشه عملیاتی مدیریت آب گلستان تدوین گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید