نگرانی از شلوغی متروی تهران ، رشد کرونایی های جدید بستری در بخش ویژه

به گزارش دانشنامه آریایی، رئیس ستاد فرماندهی مقابله با کرونای استان تهران با ابراز نگرانی نسبت به شلوغی متروهای امروز شنبه 30 فروردین ماه تأکید کرد: مردم از ترددهای غیرضروری اجتناب نمایند.

نگرانی از شلوغی متروی تهران ، رشد کرونایی های جدید بستری در بخش ویژه

به گزارش دانشنامه آریایی به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در پاسخ به نگرانی ها درباره شرایط فاصله گذاری های اجتماعی در وسایل حمل و نقل عمومی امروز تهران، اظهار کرد: ما هم مثل همه نگرانیم؛ مخصوصا این که پیش بینی می کردیم مترو بعداز ظهر امروز از ساعات صبح شلوغ تر باشد. اگرچه اعلام شده که به طور متوسط متروها 10 درصد نسبت به روزهای گذشته افزایش مسافر داشته ولی با توجه به این که هنوز به خاتمه روز نرسیدیم، بخش زیادی از ترددها باقی مانده است.

وی با بیان این که دو راه بیشتر نداریم، گفت: یا باید زیرساخت های مترو ارتقا پیدا کند که در کوتاه مدت غیرممکن است یا باید شرایطی فراهم گردد که همه مسافران مترو بتوانند از ماسک استفاده نمایند که این هم به خاطر کمبودها تقریبا غیر ممکن است. البته باز هم در این شرایط تهیه و استفاده از ماسک های خانگی بی تأثیر نیست. با تمام این ها باز هم بر حذف ترددهای غیرضروری تاکید می کنیم.

  • تغییر الگوی مراجعه به بیمارستان های شهر تهران

دکتر زالی با اشاره به آمار ابتلا و بستری بیماران کرونایی در تهران گفت: امروز 237 مورد جدید بستری در بخش های عادی بیمارستان های شهر تهران و 91 مورد در بخش های ویژه داشتیم که هفت درصد رشد در موارد جدید بستری در بخش ویژه را نسبت به روزهای گذشته نشان می دهد. همچنین 540 مورد ترخیص داشتیم که عدد ترخیصی هم کمتر بوده که نشان دهنده تغییر الگوی مراجعه به بیمارستان هاست.

رییس ستاد مقابله با کرونای استان تهران با بیان این که الگوی مراجعه به بیمارستان های شهر تهران تغییر نموده است، گفت: اخیرا بیماران بدحال تری به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه می نمایند و طبیعتا به همین دلیل طول مدت بستری و ارجاع به بخش های ویژه بیشتر است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 28 خرداد 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1085

به "نگرانی از شلوغی متروی تهران ، رشد کرونایی های جدید بستری در بخش ویژه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی از شلوغی متروی تهران ، رشد کرونایی های جدید بستری در بخش ویژه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید