نگرانی سازمان ملل از خطرات کرونا برای آوارگان یمن

به گزارش دانشنامه آریایی، کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان درباره خطرات روزافزون شیوع ویروس کرونا برای آوارگان یمنی ابراز نگرانی کرد.

نگرانی سازمان ملل از خطرات کرونا برای آوارگان یمن

به گزارش گروه بین الملل دانشنامه آریایی، آندره ماشیچ سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان درباره خطرات شیوع ویروس کرونا برای خانواده های آوارگان یمنی هشدار داد.

ماشیچ در یک کنفرانس خبری در ژنو گفت که کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در کوشش برای آگاهی بخشی به آوارگان یمنی جهت حمایت از خود و یاری به کوشش های اجرا شده برای مقابله با شیوع کروناست.

او اشاره نمود که تشدید درگیری ها در استان های الجوف، صنعاء(شمال)، مأرب(شرق) در چند هفته گذشته باعث آوارگی بیش از 40 هزار نفر شده است.

وی اضافه نمود که با ورود هزاران آواره به شهر مأرب و مناطق مجاور آن، مایحتاج انسانی افزایش یافته و ارائه خدمات نیز با مشکل روبرو شده است.

به نوشته روزنامه رأی الیوم، سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان همچنین ابراز نگرانی کرد که آوارگان یمنی و شهرها و نقاط میزبان این آوارگان به دلیل شرایط ناگوار معیشتی و بهداشتی با خطر روزافزون شیوع کرونا روبرو هستند.

او هشدار دارد که استمرار درگیری ها، ارائه خدمات انسانی را بحرانی تر می سازد به خصوص اینکه بیش از 24 میلیون نفر به یاری احتیاج دارند و 3.6 میلیون نفر نیز آواره هستند.

تجاوز ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی علیه یمن اکنون وارد ششمین سال شده است و در پنج سال گذشته علاوه بر کشته و زخمی شدن هزاران یمنی، میلیون ها نفر نیز با فقر و گرسنگی روبرو شده و نزدیک به 17 میلیون نفر به ارائه یاری در زمینه تأمین آب و خدمات بهداشتی احتیاج دارند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1024

به "نگرانی سازمان ملل از خطرات کرونا برای آوارگان یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی سازمان ملل از خطرات کرونا برای آوارگان یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید