واردات مشروط کالاهای لوکس با هدف کاهش رسوب کالا در بنادر

به گزارش خبرنگاران، با بخشنامه جدیدی که گمرک ایران به گمرکات اجرایی کشور ابلاغ نموده است، امکان انتقال کالاهای مشمول اولویت گروه چهارم(کالاهای لوکس و غیر ضروری) که پیش از این و قبل از ممنوعیت، مجوز ثبت سفارش گرفته اند به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فراهم می گردد.

واردات مشروط کالاهای لوکس با هدف کاهش رسوب کالا در بنادر

این کالاها در فهرست 1339 قلم کالای گروه چهارمی قرار دارند که پیش از این بخشنامه ای مبنی بر عدم پذیرش ثبت سفارشات گروه چهارم کالایی و عدم انتقال این گروه کالاها به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و گمرکات داخلی ابلاغ شده بود.

با بخشنامه جدید امکان انتقال کالاهای مشمول اولویت گروه چهارم که پیش از این و قبل از ممنوعیت مجوز، ثبت سفارش گرفته اند به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فراهم می گردد.

این بخشنامه در راستای اجرای سیاست های جدید دولت و دستور معاون اول رئیس جمهور، وزیر امور اقتصادی و دارایی و همچنین رئیس کل گمرک ایران مبنی بر انجام اقدامات اورژانسی برای کاهش رسوب کالا در بنادر صورت می گیرد.

لازم به ذکر است؛ بر اساس تقسیم بندی اولیه انجام شده از کالاهای وارداتی، چهار گروه کالایی تفکیک شده است که گروه اول مربوط به کالاهای اساسی، گروه دوم مربوط به کالاهای واسطه ای، گروه سوم کالاهای مصرفی و در نهایت گروه چهارم شامل کالاهای لوکس و غیرضروری می گردد که در شرایط کنونی تخصیص ارزی به آنها تعلق نمی گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 160

به "واردات مشروط کالاهای لوکس با هدف کاهش رسوب کالا در بنادر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات مشروط کالاهای لوکس با هدف کاهش رسوب کالا در بنادر"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید