واکنش اولیانوف به سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران

به گزارش دانشنامه آریایی، به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در نهادهای بین المللی در وین امروز دوشنبه به سفر رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) به ایران واکنش نشان داد.

واکنش اولیانوف به سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران

نماینده روسیه در نهادهای بین المللی در وین در پیامی توییتری در این باره نوشت: توافق های دیروز میان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی دستاورد بزرگی است.

وی در این باره اضافه نمود: توافق مذکور این امکان را می دهند که سطح کافی از کنترل و نظارت حتی پس از تعلیق پروتکل الحاقی تضمین گردد و فضای مطلوب تری را برای کوشش های سیاسی به منظور از سرگیری اجرای کامل برجام ایجاد می نماید. تبریک می گویم.

این در حالیست که کاظم غریب آبادی نماینده و سفیر دائم ایران در نزد سازمان های بین المللی مستقر در وین پیشتر در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: اجرای کامل مصوبه مجلس محترم، دغدغه جدی نظام است و کسی حق ندارد از آن کوتاه بیاید.

غریب آبادی پیرامون توافق تهران و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در ادامه اضافه نمود: تمدید یا استمهال در کار نیست. هیچ دسترسی فراپادمانی به آژانس اعطا نخواهد شد. تداوم راستی آزمایی آژانس، برابر پیوست فنی بیانیه مشترک، صرفاً ناظر بر حفظ و نگهداری اطلاعات بعضی فعالیت ها و تجهیزات نظارتی توسط ایران برای سه ماه است و در این مدت، آژانس به این اطلاعات هیچ دسترسی نداشته و اطلاعات منحصراً نزد ایران باقی می ماند و چنانچه تا سه ماه تحریم ها به طور کامل لغو شد، ایران این اطلاعات را در اختیار آژانس گذاشته، و گرنه برای همواره پاک خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1649

به "واکنش اولیانوف به سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش اولیانوف به سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید