پرسپولیس برای استقلال سهمیه می گیرد؟

به گزارش دانشنامه آریایی،

ردیف

پرسپولیس برای استقلال سهمیه می گیرد؟

نام تیم

هفته 26

هفته 27

هفته 28

هفته 29

هفته 30

امتیاز فعلی

1

پرسپولیس

ذوب آهن

سپاهان

تراکتورسلزی

ماشین سازی

پارس جم

54

2

تراکتورسازی

پیکان

ذوب آهن

پرسپولیس

پارس جم

فولاد

49

3

استقلال

ماشین سازی

پدیده

اس. خوزستان

نفت آبادان

سپیدرود

47

4

سپاهان

سایپا

پرسپولیس

ماشین سازی

پدیده

اس. خوزستان

47

5

پدیده

نساجی

استقلال

سایپا

سپاهان

ماشین سازی

46

پنچ هفته به سرانجام رقابت های لیگ برتر باقی مانده و با این که پرسپولیس روی کاغذ شانس بیشتری نسبت به سایر مدعیان برای قهرمانی دارد اما هنوز نمی توان به طور قطع از قهرمانی یک تیم صحبت کرد.پنج بازی که شکست و حتی کوچکترین لغزش در آن ها به معنای واقعی می تواند تمام زحمات یک ساله شان را به هدر دهد. برنامه بازی های سرانجامی به شکلی است که نتجه بسیاری از آن ها تاثیر مستقیم در سرنوشت دیگری دارد. البته به همان اندازه که محتمل است تکلیف قهرمان در روز آخر معین گردد بعید نیست دو هفته قبل از اتمام فصل، قهرمان جام را بالای سر ببرد.

پرسپولیس 9 امتیاز تا قهرمانی

بازی های پیش روی پرسپولیس نسبت به سایر رقبایش سخت تر است.شاگردان برانکو به ترتیب باید با ذوب آهن در اصفهان،سپاهان در تهران، تراکتورسازی در تبریز، ماشین سازی در تهران و پارس جم جنوبی در جم بازی کند. قرمزهای پایتخت با توجه به فاصله امتیازشان با سایر رقبا در چند حالت می توانند قهرمانی لیگ را برای سومین سال تجربه نمایند.آن ها اگر 12 امتیاز از پنج بازی بگیرند دیگر کاری به نتایج سایر تیم ها ندارند. در حالت دوم اگر آن ها در هر سه بازی پیش رو برنده شوند با همان 9 امتیاز هم جام را بالای سر خواهند برد.اگر این اتفاق بیفتد آن وقت استقلال تهران در صورت کسب نتایج خوب می تواند به کسب سهمیه آسیایی امیدوار باشد.در واقع پرسپولیس ناخواسته برای استقلال بازی می نماید.مگر این که نتایج دیگری رقم بخورد و تیم برانکو در همین هفته ها از شرایط آرمانی اش فاصله بگیرد.

بازی های مشترک مدعیان

برنامه بازی ها به شکل ناخواسته ای عجیب شده است.به عنوان مثال دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی در پنج هفته سرانجامی غیر از رویارویی با یکدیگر با دو تیم ذوب آهن و پارس جم و دو تیم استقلال و سپاهان هم با سه تیم ماشین سازی، پدیده و استقلال خوزستان روبه رو خواهند شد.هر کدام از این باز یها می تواند معین نماینده و سرنوشت ساز باشد.سپاهان والبته پدیده که مثل تراکتورسازی در لیگ قهرمانا آسیا حضور ندارند امروز حسرت امتیاز های از دست رفته در هفته های گذشته را می خورند.

تقابل ماشین سازی با چهار مدعی

با آنالیز برنامه بازی ها معین می گردد تیم ماشین سازی تبریز که نه شانس کسب سهمیه دارد و نه این که خطر سقوط تهدیدشان می نماید تا چه اندازه در معین سرنوشت قهرمانی مدعیان تاثیرگذار است. شاگردان رضا مهاجری تا سرانجام فصل در چهار بازی از پنج مسابقه باید با تیم های استقلال، پرسپولیس، سپاهان و پدیده بازی کند که این می تواد فرصت مناسبی برای تراکتورسازی باشد تا در صورت کسب امتیاز ماشین سازی از این چهار مدعی انس قهرمانی اش را افزایش دهد.

دو بازی حساس پدیده

یحیی گل محمدی سرمربی پدیده می داند که اگر پرسپولیس از پنج بازی باقی مانده هشت امتیاز بگیرد به هیچ وجه قهرمان نمی گردد حتی اگر هر پنج بازی اش را ببرد.اما آن ها دو بازی حساس با استقلال و سپاهان در مشهد دارند که می تواند نه تنها صندلی خودشان را در جدول بهبود بخشد بلکه معادلات را در صدر جدول به هم بزند.البته سه بازی دیگر آن ها خارح از خانه و مقابل تیم های نساجی، سایپا و ماشین سازی است. بازی هایی که به هیچ وجه آسان نیست.

ذوب آهن برای سپاهان بازی می نماید

امیرقلعه نویی که در یک قدمی صدر جدول بود و با نتایج ضعیفی که در هفته های اخیر به دست آورد حالا شانس های زیادی را از دست داده دو بازی اولش با سایپا و پرسپولیس فوق العاده اهمیت دارد.چرا که هر دو بازی خارج از خانه است.اما او نگاه ویژه ای هم به بازی های ذوب اهن دارد.چون طبق برنامه شاگردان علیرضا منصوریان در همین دو هفته باید با پرسپولیس و تراکتورسازی روبه شوند.نتایج این دو بازی برای ثلعه نویی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

9

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 16 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 217

به "پرسپولیس برای استقلال سهمیه می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس برای استقلال سهمیه می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید