پروژه های خیرساز از پرداخت مالیات معاف شوند

به گزارش دانشنامه آریایی، مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز شیراز از نمایندگان مجلس خواستار حذف مالیات از پروژه های خیرساز شدند.

پروژه های خیرساز از پرداخت مالیات معاف شوند

به گزارش خبرنگار از ، داریوش نویدگویی نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز شیراز با انتقاد از ناهماهنگی بین دستگاه های فرهنگی و با تاکید بر اینکه مسائل فرهنگی در کلانشهر شیراز بسیار است، گفت: پیگیری عنوان پایتختی کتاب کار یک دستگاه نبود که عده ایی بخواهند این عنوان را مصادره کنند.

او افزود: پیشینه ساخت کتابخانه در شیراز به زمان عضدالدوله دیلمی برمی شود و شیراز نخستین شهر در خاورمیانه بود که صاحب کتابخانه شد، اما امروز یک کتابخانه درست نداریم.

عبدالحمید طاهری دیگر عضو هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز شیراز هم بر لزوم ارتقای جایگاه این مجمع تأکید کرد و خطاب به جعفر قادری کننده مجلس، گفت: ما حاضر هستیم در این زمینه برنامه راهبردی ارائه کنیم.

سید عبدالرضا دستغیب مدیرعامل مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز شیراز، از کنندگان مجلس درخواست کرد تا پروژه های خیرساز معاف از پرداخت مالیات شوند.

او خواستار حذف هزینه انشعابات آب، برق، گاز و تلفن پروژه های خیرساز شد و شرح داد: این اقدام کنندگان مجلس می تواند زمینه ساز مشارکت بیشتر خیرین در جهت اجرای پروژه های خیر باشد.

دستغیب در ادامه به اقدامات و عملکرد مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز شیراز در دو حوزه شهرسازی و فرهنگی اشاره کرد و ساخت 16 پروژه عمرانی از جمله درمانگاه خیریه سهلآباد، مجموعه ورزشی ماهان در منطقه کمتر برخوردار مهدیآباد (کتسبس)، مسجدالغدیر در بوستان دراک، مرکز خوداشتغالی بانوان سرپرست خانواده، نمازخانه بوستان انقلاب، مسجد امام حسن مجتبی (ع)، کتابخانه خواجه نصرالدین توسی در بوستان کوثر، زمین فوتبال چمن مصنوعی و اجرای طرح های سرا های فرهنگ مهربانی در 4 منطقه شهر، همیار مهربان ترافیک، همیار مهربان فضای سبز، سرای یار مهربان و پیوند کتاب از جمله این فعالیت ها برشمرد.

جعفر قادری کننده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که باید متناسب با ظرفیت ها و توانمندی ها، الگو تعریف کنیم و یادآور شد: پیشگامی در جهت راه اندازی مجامع خیریه همچون مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز، مجمع خیرین مدرسه ساز، مجمع خیرین تأمین سلامت و... از افتخارات فارس و شهر شیراز است که باید از این ظرفیت ها نهایت بهره را برد.

او گفت: امید داریم طرح حمایت از خیران سلامت به زودی در مجلس عملیاتی شود.

سیروس پاک فطرت دیگر عضو هیئت مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز شیراز هم در این نشست بر لزوم تسهیل فرآیند اداری امور مربوط به پروژه های خیرساز تأکید کرد.

آرش فرج زاده قائم مقام شهردار شیراز نیز با اشاره به بی بدیل بودن اقدامات مجمع خیرین شهرساز و فرهنگساز این شهر، نوعدوستی مردم شیراز در زمان ها مختلف از جمله در جریان سیل سال گذشته را ویژه و زبانزد دانست.

او به مسائل و تنگنا های حوزه کاری خیران هم اشاره کرد و گفت: در جریان برخی پروژه های خیرساز، مسائل عدیده ای است که لازم است دستگاه های خدمات رسان از جمله آب، برق، گاز و مخابرات مساعدت و همراهی جدی تری داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1388

به "پروژه های خیرساز از پرداخت مالیات معاف شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه های خیرساز از پرداخت مالیات معاف شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید