پیشرفت 35 درصدی چهار خطه کردن جهت دره شهر - پلدختر

به گزارش دانشنامه آریایی، مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: عملیات اجرایی چهارخطه کردن خروجی شهر دره شهر به سمت شهرستان پلدختر استان لرستان با 35 درصد پیشرفت در حال اجراست.

پیشرفت 35 درصدی چهار خطه کردن جهت دره شهر - پلدختر

به گزارش دانشنامه آریایی به نقل از ایرنا، علی اصغر کاظمی روز شنبه 10 خرداد 99 در بازدید از شرایط پروژه چهارخطه کردن محور دره شهر - پلدختر اظهار کرد: قطعه اول این طرح به طول 13 کیلومتر با پیشرفت 35 درصد در حال اجراست و مطالعه باقی مانده جهت در استان ایلام به علاوه احداث پل بزرگ گاومیشان به انجام می رسد و در آینده نزدیک عملیات احداث این پروژه بزرگ بر روی رودخانه سیمره آغاز خواهد شد.

وی افزود: در صورت تامین اعتبار لازم ساخت قطعه بعدی نیز اجرا خواهد شد و از مدیران ارشد استان ایلام درخواست داریم در این خصوص همکاری لازم را با اداره کل راه و شهرسازی استان داشته باشند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان ایلام یادآور شد: برای اجرای 13 کیلومتر اول این طرح نزدیک به 600 میلیارد ریال اعتبار هزینه می شود.

کاظمی شرح داد: از مزایای این طرح علاوه بر افزایش ایمنی جهت می توان به تسهیل ارتباط استان ایلام با استان های لرستان و خوزستان از طریق شهرستان پلدختر و همچنین ارتباط شهرستان های شرقی استان ایلام با شهرستان های آبدانان و دهلران از طریق تونل بزرگ کبیرکوه و در نهایت، دسترسی به مرز چیلات و شمال استان خوزستان اشاره کرد.

وی افزود: با نگاه و توجه ویژه دولت تدبیر و امید به حوزه راه هم اینک طرح های عمرانی و راه سازی در نقاط مختلف استان ایلام در حال اجراست که تحولی بزرگ در استان ایجاد خواهد کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1182

به "پیشرفت 35 درصدی چهار خطه کردن جهت دره شهر - پلدختر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت 35 درصدی چهار خطه کردن جهت دره شهر - پلدختر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید