کرونا آمار دستفروشان تهران را افزایش داد

به گزارش دانشنامه آریایی، عضو شورای شهر تهران از افزایش دستفروشی در پایتخت به دلیل شرایط کرونا و بیکاری ناشی از آن خبر داد و گفت: ساماندهیدستفروشان فقط توسط مدیریت شهری امکان پذیر نیست.

کرونا آمار دستفروشان تهران را افزایش داد

حسن خلیل آبادی، عضو شورای شهر تهران، درباره پدیده دستفروشی در پایتخت گفت: دستفروشی پدیده ای در سطح شهر تهرانمحسوب می شود که هم زمان با شیوع کرونا در پایتخت فرایند افزایشی داشته و مضاعف شده است.

او افزود: به دلیل شرایط کرونا، بسیاری از افراد در پایتخت مشاغل دائمی خود را از دست داده اند و در حال حاضر فقط از طریقدستفروشی امرار معاش می کنند.

خلیل آبادی ادامه داد: ساماندهی دستفروشان در پایتخت امری ضروری است، ولی باید توجه داشت که شهرداری به تنهایی نمی تواند اینپدیده اجتماعی را ساماندهی کند. قوه قضائیه، اصناف و نیروی انتظامی باید در جهت این ساماندهی شدن همکاری های لازم را به عملآورند.

او گفت: همچنین نوع دیگری از دستفروشی مسأله وانت بارها است. در بسیاری از میادین و حاشیه خیابان های پایتخت وانت بارهای میوهحضور یافته و دوبله و سوبله پارک می کنند که نه تنها سبب ترافیک در سطح تهران شده بلکه چهره شهر را هم مخدوش می کنند. بنابراینساماندهی این وانت بارها نیز باید مورد توجه باشد.

او گفت: شهفرایندان باید همکاری کنند و از افرادی که در سطح شهر ترافیک ایجاد می کنند، خرید نکنند تا از این طریق بتوان در جهتساماندهی دستفروشان گام برداشت.

خیلی آبادی درباره آمار دستفروشان تهران گفت: این آمار شناور است و به صورت دقیق مشخص نیست. درباره ارائه بسته معیشتی بهپیشنهاد مدیریت شهری بنیاد مستضعفان اقداماتی داد اوایل سال انجام داد ولی این موضوع نمی تواند تداوم داشته باشد، چرا که همشناسایی دستفروشان واقعی مشکل است و هم اگر بسته های معیشتی به آنان ادامه داشته باشد، بسیاری رو به این فعالیت می آورند.

به گزارش فارس، او ادامه داد: شناسنامه دار کردن دستفروشان باید از طریق کار مطالعاتی و غیرمحسوس انجام گیرد، چرا که برخی ازافراد دارای شغل هستند، ولی به دلیل زیاده خواهی دست به دستفروشی می زنند و در کنار این مسئله، بسیاری نیز به شدت نیازمند کاردستفروشی هستند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1416

به "کرونا آمار دستفروشان تهران را افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا آمار دستفروشان تهران را افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید