تور فرانسه: کشف سویه تازه کرونا در فرانسه

به گزارش دانشنامه آریایی، کارشناسان بهداشتی در فرانسه از کشف سویه تازه کرونا در این کشور خبر داده اند.

تور فرانسه: کشف سویه تازه کرونا در فرانسه

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، کرونا همچنان موضوعی حل نشده در اتحادیه اروپا به جای مانده و با پیدایش سویه تازه اومیکرون دردسرهای بیشتری را برای شهفرایندان و مقامات این اتحادیه ایجاد نموده است.

فرانسه برای مقابله با ضعف اقتصاد بیماران کرونایی را قرنطینه نمی کند

دولت فرانسه حالا با وجود موارد بالای آلودگی به سویه اومیکرون در این کشور می خواهد قواعد قرنطینه برای بیماران کرونایی را کاهش دهد و به این ترتیب از فلج شدن اقتصاد این کشور جلوگیری کند.

موج اومیکرون با قدرت زیادی فرانسه را در می نوردد. بر اساس اطلاعات وزیر بهداشت فرانسه از هر 10 فرانسوی یک نفر در این کشور ناقل محسوب می گردد و این آمارها در حال افزایش است.

دولت فرانسه به منظور جلوگیری از رکود مالی و کمبود گسترده پرسنل کار روز گذشته قواعد قرنطینه در این کشور را کاهش داد.

بر اساس قواعد تازه افراد کاملا واکسینه شده دیگر نیازی نیست در صورت تماس با فرد آلوده به قرنطینه بفرایند. از این به بعد تنها ارائه تست منفی کرونا و اینکه یک روز در میان در عرض 6 روز خود را آزمایش نمایند کافی است. این خودآزمایی ها باید به صورت رایگان از طرف داروخانه ها در دسترس افراد قرار گیرد. تا پیش از این قاعده، در صورت مثبت شدن آزمایش یکی از اعضای خانواده باید افرادی که با آن ها در ارتباط بودند به مدت 17 روز در قرنطینه قرار می گرفتند.

وزیر بهداشت فرانسه روز دوشنبه در سخنانی خاطرنشان کرد که با کاهش قواعد قرنطینه باید از به وجود آمدن بن بست مالی و اجتماعی در جامعه جلوگیری گردد. این قواعد قرنطینه تازه برای اطمینان از ادامه فعالیت در مدارس، نهادهای بهداشتی و تامین انرژی و پلیس در نظر گرفته شده است.

بر اساس قواعد تازه افرادی که کاملا واکسینه شده اند در صورت ابتلا به کرونا باید تنها به مدت 7 روز در قرنطینه قرار گیرند. بعد از انجام تست منفی کرونا این قرنطینه می تواند بعد از 5 روز هم انتها یابد.

پرستاران کرونایی در بیمارستان های فرانسه می توانند همچنان به کار خود ادامه دهند

بر اساس قواعد تازه و بر اساس اعلام وزارت بهداشت فرانسه پزشکان و پرستاران کاملا واکسینه شده در بیمارستان ها در صورت مثبت شدن تست کرونا و در صورت داشتن علائم خفیف بیماری می توانند در صورت امکان به کار خود ادامه دهند. دولت به این ترتیب می خواهد از شرایط اضطراری کمبود پرسنل در بیمارستان ها جلوگیری نموده و موارد مرخصی های استعلاجی را پایین نگه دارد.

وزیر بهداشت فرانسه در عین حال تاکید نمود که پرستارانی که تست کرونای آن ها مثبت شده حق ندارند با افراد در معرض خطر ارتباط برقرار نمایند.

برای افراد واکسینه نشده هم در صورت ابتلا به کرونا قرنطینه 10 روزه در نظر گرفته شده که در صورت منفی شدن تست کرونا بعد از 7 روز می تواند انتها یابد.

از روز دوشنبه در مدارس فرانسه قاعده استفاده اجباری از ماسک برای بچه ها بالای 6 سال اجرایی شده است. از این پس دانش آموزان مقطع ابتدایی باید در وسایل نقلیه عمومی، رستوران ها و کافه ها هم از ماسک استفاده نمایند. تا پیش از این برای بچه ها زیر 11 سال در فرانسه استفاده از ماسک الزامی نبود. در بعضی شهرهای بزرگ فرانسه مانند لیون و پاریس هم استفاده از ماسک در خیابان ها اجباری شده است.

تشدید قواعد برای واکسینه نشده ها در فرانسه

مجلس ملی فرانسه روز دوشنبه بعلاوه قواعد برای افراد واکسینه نشده را تشدید کرد. بر این اساس از 15 ژانویه تنها افرادی که کاملا واکسینه شده اند اجازه حضور در رستوران ها، سینماها، تئاترها، موزه ها و استادیوم ها را دارند. بعلاوه در قطارهای راه دور و پروازهای داخلی هم در آینده تنها ارائه تست منفی کرونا کافی نخواهد بود. وزیر بهداشت فرانسه بعلاوه خاطرنشان کرد که به زودی بحث واکسیناسیون چهارم در کشور مطرح خواهد شد.

کشف سویه تازه کرونا در فرانسه

نوع تازهی از ویروس کرونا هم در جنوب فرانسه کشف شده است. رسانه فرانسوی مارسی نیوز، روز دوشنبه گزارش داد که مسافری از کامرون ده ها نفر را به این سویه تازه آلوده نموده است.

تست های افراد آلوده ترکیب های جهشی غیر معمولی از سویه کرونا را نشان داده است. بر اساس مطالعات اولیه متخصصان حدود 46 جهش در این سویه تازه کشف شده است. ازآنجایی که اولین مورد آلودگی به این سویه مسافری از کشور کامرون بوده است، کارشناسان این طور نتیجه گیری نموده اند که این عامل بیماری زای تازه احتمالا از آفریقا می آید.

این سویه تازه موقتا B.1.640.2 نامگذاری شده و اولین بار به وسیله تیمی از کارشناسان در مارسی فرانسه و در ماه دسامبر کشف شده است. نوع تازه کشف شده، احتمالا مسری تر از ویروس اصلی کرونا است. با این همه تحقیقات درباره این سویه تازه هنوز در مراحل ابتدایی قرار گرفته است.

بر اساس اطلاعات دانشگاه جان هاپکینز آمریکا، نرخ واکسیناسیون در کامرون حدود 2.4 درصد است و این کشور از جمله منطقه های است که به شدت تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است. به گفته کارشناسان نرخ پایین واکسیناسیون در آفریقا منجر به ایجاد سویه های تازه کرونا شده که برای سراسر دنیا خطرناک است.

اعتراضات گسترده ضد محدودیت ها در سراسر آلمان برگزار گردید

شب گذشته هم معترضان به اقدامات و محدودیت های کرونایی مجددا در برلین و دیگر شهرها و ایالات آلمان اعتراضات گسترده ای را برگزار کردند. بسیاری از این تجمعات به صورت از قبل اعلام نشده برگزار گردیدند.

بر اساس اطلاعات سخنگوی پلیس در استان مکلنبورگ- فورپومرن حدود 10 هزار نفر در بیش از 20 شهر اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی را برگزار کردند. در شهر روستوک هم هزاران نفر به خیابان ها آمدند.

این اعتراضات در بعضی منطقه ها از جمله زاکسن به وسیله نیروهای پلیس منحل شد و در بعضی منطقه ها ازجمله فرایبورگ هم به زد و خورد بین پلیس و معترضان منجر شد.

این اعتراضات گسترده در نورنبرگ و زاکسن آنهالت هم برگزار گردید و در تورینگن آلمان هم بیش از 10 هزار نفر در اعتراضاتی که از پیش اعلام نشده بود شرکت کردند.

هزاران نفر از مخالفان محدودیت های کرونایی در بادن-وورتمبرگ هم به خیابان ها آمدند.

اعتراضات ضد کرونایی بخصوص در ایالات شرقی آلمان هم به خشونت و درگیری منجر شد. تعداد زیادی از نیروهای پلیس در جریان این درگیری ها مجروح شدند. پلیس در بعضی منطقه ها از اسپری فلفل علیه معترضان استفاده کرد.

تداوم فرایند افزایشی ابتلا به کرونا در آلمان

شاخص ابتلای هفتگی به کرونا به ازای هر 100 هزار نفر هم در آلمان برای 6 امین روز متوالی افزایش پیدا نموده است. انستیتو رابرت کخ آلمان صبح پنج شنبه خاطرنشان کرد که شاخص ابتلای هفتگی به کرونا به 239.9 افزایش پیدا نموده است.

این نهاد بهداشتی در آلمان بعلاوه خاطرنشان کرد که در عرض 24 ساعت 30561 مورد تازه دیگر ابتلا به کرونا در آلمان کشف شده و 356 نفر دیگر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

وزیر بهداشت آلمان البته اخیرا اعلام نموده که شاخص واقعی ابتلا به کرونا در کشور دو تا سه برابر بیشتر از آمارهای رسمی اعلام شده است.

با توجه به شیوع گسترده ویروس اومیکرون در آلمان دولت از روز سه شنبه کشورهای انگلیس، آفریقای جنوبی و دیگر کشورهای جنوب آفریقا را از فهرست منطقه ها پر خطر کرونایی خود خارج کرد. این خبر را شب گذشته وزارت امور خارجه آلمان خاطرنشان کرد. به این ترتیب قواعد سفر برای مسافران از این کشورها کاملا کاهش می یابد.

انستیتو رابرت کخ آلمان امروز (سه شنبه) خاطرنشان کرد که از روز سه شنبه دیگر هیچ کشوری به علت موارد بالای سویه اومیکرون در فهرست منطقه ها پر خطر کرونایی آلمان قرار نخواهد داشت.

رکورد مبتلایان تازه در اسپانیا

شاخص ابتلا به کرونا در اسپانیا در عرض دو هفته و به ازای هر 100 هزار نفر رکورد بالای 2295 مورد را به دست آورده است.

غلبه اومیکرون در ترکیه

سویه تازه اومیکرون در ترکیه نیز به نوع غالب تیدیل شده است. نهادهای بهداشتی ترکیه حدود 44869 مورد ابتلای تازه به کرونا در عرض 24 ساعت را ثبت کردند که رکورد تازهی از اواخر آوریل محسوب می گردد. بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی حدود 160 مبتلا هم در این مدت جان خود را از دست داده اند. بر اساس اطلاعات رسمی در عرض یک هفته موارد ابتلا به کرونا در این کشور دو برابر شده و اومیکرون به سویه غالب کرونا تبدیل شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2086

به "تور فرانسه: کشف سویه تازه کرونا در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه: کشف سویه تازه کرونا در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید