کمک 4,8 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرنگاران/خراسان شمالی مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از کمک چهار میلیارد و 800 میلیون تومانی بنیاد مستضعفان به مددجویان تحت حمایت این نهاد خبر داد.

کمک 4,8 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی

مجید الهی راد در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان در استان خراسان شمالی با اشاره به تعاملات این بنیاد در ایام شیوع کرونا، ادامه داد: دو میلیارد تومان این رقم برای تهیه و توزیع بسته های معیشتی بین افراد آسیب دیده از کرونا هزینه شده است.

وی همچنین از کمک یک میلیارد و 500 میلیون تومانی بنیاد مستضعفان به ایتام نیازمند تحت حمایت این نهاد خبر داد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی با اشاره به اینکه کمک ها به حساب سه هزار یتیم نیازمند استان واریز شده است، اعلام کرد: با کمک بنیاد مستضعفان به حساب هر یتیم کمیته امداد 500 هزار تومان واریز شد.

وی همچنین اعلام کرد: از مجموع کمک های بنیاد، یک میلیارد و 300 میلیون تومان این رقم نیز به صورت نقدی به حساب نیازمندان آسیب دیده ازکرونا واریز شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در ادامه احداث حمام مناسب برای روستاییان محروم را از برنامه های مهم این نهاد برشمرد و خانواده های نیازمند این خدمت را هزار و 200 نفر اعلام کرد و ادامه داد: این در حالی است هزار و 200 خانوار نیز نیازمند سرویس های بهداشتی مناسب هستند که کمک خیران میتواند باعث تسریع در اجرای این خدمت شود.

وی همچنین به نیاز مددجویان به احداث پنج هزار واحد مسکونی استاندارد اشاره و با دعوت از بنیاد مستضعفان برای مشارکت در طرح ساخت واحدهای مسکونی مددجویان گفت: کمک در بخش مصالح ساختمانی می تواند فرآیند ساخت مسکن محرومان را سرعت ببخشد.

الهی راد بابیان اینکه بیش از 57 هزار خانوار استان تحت پوشش کمیته امداد هستند، اظهار کرد: 23 درصد خانوارهای استان از خدمات کمیته امداد بهره مند هستند.

وی در ادامه به بحث توانمندسازی مددجویان در سه مقوله اشتغال، مسکن و فرهنگ سازی کار و تلاش اشاره کرد و افزود: توسعه همکاری و هم افزایی این دو نهاد زمینه بهبود فضای کسب وکار و ایجاد فضای همدلی را فراهم می کند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در ادامه بابیان اینکه اکنون مهم ترین نیازهای خانواده های محروم تهیه تبلت دانش آموزان آنان است، اعلام کرد: امیدواریم بتوانیم با همکاری شما نیاز این دانش آموزان را رفع کنیم.

الهی راد بابیان اینکه طبق آمارهای موجود استان خراسان شمالی دومین استان یارانه بگیر کشور است، افزود: این در حالی است ظرفیت های بالقوه در حوزه کشاورزی و بومی برای توسعه چرخ اقتصاد وجود دارد.

وی نبود صنایع تبدیلی در استان را عاملی مهم در بالا بودن نرخ نیازمندی و بیکاری در استان دانست و اعلام کرد: توسعه این صنایع زمینه توانمندی استان در بخش محصولات صادراتی را به دنبال دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1582

به "کمک 4,8 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمک 4,8 میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به مددجویان کمیته امداد خراسان شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید