یک خبر امیدبخش دیگر: واکسن چینی کرونا هم مصونیت ایجاد کرد

به گزارش دانشنامه آریایی، پژوهشگران چینی می گویند یک واکسن فراوری شده برای کووید-19 در این کشور در اغلب افراد شرکت کننده در یک کارآزمایی بی خطر بوده و پاسخ ایمنی برانگیخته است.

یک خبر امیدبخش دیگر: واکسن چینی کرونا هم مصونیت ایجاد کرد

به گزارش دانشنامه آریایی به نقل از رویترز این واکسن که با همکاری شرکت چینی کان سینو بایولوژیکز و واحد پژوهشی ارتش چین ساخته شده است، یکی از چند واکسنی است نتایج آزمایش هایشان در انسان ها امیدبخش بوده است و آماده ورود به مرحله نهایی کارآزمایی بالینی می شوند. واکسن های دیگر امیدبخش شامل واکسن های شرکت مدرنا، شرکت بایوان تک و شرکت اینوویو می شوند.

واکسن شرکت کان سینو که هنوز باید وارد مرحله نهایی عظیم کارآزمایی بالینی گردد تا معلوم گردد تا چه حدی می تواند از عفونت با ویروس جدید کرونا در افراد پیشگیری کند، برای آزمایش بر روی سربازان ارتش چین چراغ سبز گرفته است.

پژوهشگران می گویند نتایج کارآزمایی مرحله دوم یا مرحله میانی این واکسن که روز دوشنبه 30 تیر در ژورنال لنست منتشر شده است، از پیشرفت به سمت مرحله نهایی یا سوم این واکسن در مقیاس عظیم حمایت می نماید.

این واکسن چینی از ویروسی به نام آدنوویروس استفاده می نماید تا رمز ژنتیکی مربوط به ساخت پروتئین گل میخی ویروس جدید کرونا را به درون انسان بدن منتقل کند و باعث ایجاد پاسخ ایمنی به آن گردد. این روش در واکسنی که با همکاری دانشگاه آکسفورد و شرکت آسترا-زنکا نیز ساخته می گردد، هم به کار رفته است.

  • یک قدم نزدیک تر به واکسن کرونا| واکسن کسفورد در مرحله دوم آزمایشی هم پیروز از آب در آمد

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1255

به "یک خبر امیدبخش دیگر: واکسن چینی کرونا هم مصونیت ایجاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک خبر امیدبخش دیگر: واکسن چینی کرونا هم مصونیت ایجاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید