3400 واحد بومگردی دارای مجوز آماده میزبانی از گردشگران و مسافران نوروزی هستند

به گزارش دانشنامه آریایی، ایلنا/ براساس خبرهای واصله، 3400 واحد بومگردی دارای مجوز آماده میزبانی از گردشگران و مسافران نوروزی هستند.

3400 واحد بومگردی دارای مجوز آماده میزبانی از گردشگران و مسافران نوروزی هستند

یاور عبیری (رئیس هیئت مدیره جامعه اقامتگاه های بومگردی ایران) گفت: براساس مجوزهای صادر شده از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، 3400 واحد بومگردی در سراسر کشور فعال است که بیشترین تعداد بومگردی ها مربوط به استان مازندران است. برنامه ریزی ها برای میزبانی شایسته از گردشگران و مسافران نوروزی اجرا شده و در نوروز 1402 بومگردی ها آمادگی کامل برای میزبانی از گردشگران را دارند.

رئیس هیئت مدیره جامعه اقامتگاه های بومگردی ایران افزود: هر واحد بومگردی بطور میانگین گنجایش پذیرش 15 تا 20 مسافر را در هر شب دارد. خوشبختانه بومگردی ها مورد استقبال و علاقه مردم و گردشگران قرار گرفته و پیش بینی می کنیم در نوروز سال جاری ظرفیت پذیرش واحدهای بومگردی تا حدود زیادی کامل گردد.

عبیری در ادامه گفت: با توجه به فرا رسیدن نوروز، نظارت دقیق بر نحوه قیمت گذاری و نرخ نامه ابلاغی انجام می گردد و هیچ واحد بومگردی حق افزایش خودسرانه قیمت را در نوروز سال جاری ندارد.

او گفت: از مدتها پیش نرخ نامه نو به واحدهای بومگردی ابلاغ شده و متصدیان بومگردی ملزم به رعایت این نرخ نامه هستند و هیچ واحد بومگردی حق افزایش قیمت و تخلف از نرخ نامه ابلاغی را ندارد.

رئیس هیئت مدیره جامعه اقامتگاه های بومگردی ایران درباره قیمت های بعضی از بومگردی ها که در فضای مجازی تبلیغ می نمایند، افزود: عمده این بومگردی ها فاقد مجوز هستند. درخواست ما از شهروندان و گردشگران این است که در صورت مشاهده فعالیت بومگردی فاقد مجوز یا در صورت پرداخت مبلغی بیش از نرخ نامه ابلاغی، مراتب را به وسیله شماره تلفن 09629 اطلاع دهند.

او گفت: در هر استان ادارت کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و نیز جامعه اقامتگاه های بومگردی استان آماده دریافت شکایات احتمالی گردشگران و مسافران نوروزی هستند.

منبع: همگردی
انتشار: 22 اسفند 1401 بروزرسانی: 22 اسفند 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2352

به "3400 واحد بومگردی دارای مجوز آماده میزبانی از گردشگران و مسافران نوروزی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3400 واحد بومگردی دارای مجوز آماده میزبانی از گردشگران و مسافران نوروزی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید