412 هزار نفر در 6 روز گذشته با قطار به سفر رفتند

به گزارش دانشنامه آریایی، تهران (پانا) - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه روزانه 30 قطار از تهران به مشهد اعزام شده است، گفت در 6 روز گذشته 412هزار نفر با قطار به سفر رفته اند.

412 هزار نفر در 6 روز گذشته با قطار به سفر رفتند

به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، میعاد صالحی اظهار کرد: از 24 تا 29 اسفند 1400، یکهزار و 157 قطار اعزام شده که این عدد در سال گذشته یکهزار و 164 بوده است.

وی گفت: در این بازه زمانی 412هزار نفر مسافر قطار بودند، اما در دوره مشابه سال گذشته تعداد مسافران 260 هزار بوده است.

صالحی با اشاره به افزایش قطار در برخی جهتها نسبت به سال گذشته اضافه کرد: روزانه در جهت تهران - مشهد دو اعزام، در جهت اصفهان - مشهد یک اعزام، در جهت تبریز - مشهد دو اعزام، رشت - مشهد یک اعزام، اراک - مشهد هر دو روز یک اعزام و ارومیه - مشهد هفته ای یک اعزام افزایش قطار داشته ایم.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، تهران - مشهد که روزانه دو اعزام نسبت به سال گذشته افزایش داشته را به عنوان پرترددترین جهت مطرح نمود.

وی گفت: در جهت تهران - مشهد روزانه 15 هزار و 200 جایگاه ایجاد شده و روزانه 30 اعزام در این جهت صورت می گیرد. بعلاوه روزانه مبدا و یا مقصد 54هزار و 200 نفر از مسافران ایستگاه مشهد است.

صالحی قطارهای تازه چهار ستاره (طلاییه یک رام، ارگ دو رام) و (پنج ستاره فدک، یک رام) و نیز قطارهای چهار ستاره نوین بازسازی شده به تعداد دو رام را از جمله اقدامات صورت گرفته برای نوروز 1401 برشمرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: با هدف افزایش بهره وری، با وجود افزایش ظرفیت قطارها تعداد اعزام رشد چندانی نسبت به سال گذشته نداشته است و تعداد واگن هر قطار افزایش داشته اما تعداد قطار افزایش نداشته است.

وی با اشاره به افزایش نیافتن قیمت بلیت قطارها طی 19 ماه گذشته گفت: فروش بلیت به صورت چارتر و گروهی ممنوع و حداکثر سه برابر قیمت بلیت چهار ستاره به عنوان سقف برای قیمت بلیت قطارهای پنج ستاره معین شده است.

صالحی بعلاوه به اقدامات فرهنگی، از جمله راه انداری جشن و توزیع بسته فرهنگی، تشدید رعایت پروتکل های بهداشتی، راه اندازی سامانه ایران من و صدور بلیت بر اساس واکسیناسیون کرونا اشاره نمود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 خرداد 1401 بروزرسانی: 5 خرداد 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2178

به "412 هزار نفر در 6 روز گذشته با قطار به سفر رفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "412 هزار نفر در 6 روز گذشته با قطار به سفر رفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید