شروع فعالیت سامانه بارشی جدید در کشور

به گزارش دانشنامه آریایی، مدیر شبکه پایش سازمان هواشناسی اظهار کرد: بر اساس نقشه های اقلیمی، در اواخر هفته جاری فعالیت سامانه بارش جدیدی در کشور شروع خواهد شد که سبب بارندگی در غرب و شمال غرب می گردد.

شروع فعالیت سامانه بارشی جدید در کشور

با توجه به بروز وقوع زمین لرزه در استان کرمانشاه مسعود حقیقت در گفت وگو با خبرنگاران، اظهارکرد: در روز جمعه (9 آذرماه) در استان کرمانشاه رگبار پراکنده باران پیش بینی می گردد، همچنین در ابتدای هفته بعد نیز بارش باران خواهیم داشت. میزان بارش های هفته آینده در این منطقه همچنین در دامنه های البرز و زاگرس بیش از حد نرمال پیش بینی می گردد.

به گفته حقیقت از روزیکشنبه (18 آذرماه) بارش ها در غالب مناطق کشور در حد نرمال خواهد بود. همچنین در انتها هفته در تهران احتمال رگبارهای پراکنده وجود دارد.

وی همچنین با اشاره به وضعیت دمایی کشور طی روزهای آینده اظهار کرد: بر اساس نقشه های اقلیمی طی روزهای آینده، از لحاظ دما روند کاهش یا افزایش نخواهیم داشت و احتمالا هفته آینده هفته خیلی سردی نخواهد بود و روزهای متعادلی پیش بینی می گردد.

مدیر شبکه پایش سازمان هواشناسی اظهار کرد: توصیه می گردد در مزارع گاوروشده، کشت و کار انجام گردد همچنین کشاورزان همچنان پاکسازی مزارع و باغات را در اولویت داشته باشند و نسبت به جمع آوری درختان شکسته اقدام نمایند. افزون بر اینها توصیه می گردد که در این روزها هرس انجام نگردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 فروردین 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 131

به "شروع فعالیت سامانه بارشی جدید در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع فعالیت سامانه بارشی جدید در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید