فرهنگ و هنر

جلودارزاده زیر میز زد و رفت ، مناظره ای که ناتمام ماند

پنجشنبه ای که گذشت میزبان دو تن از کاندیدهای مجلس دهم بودیم؛ سهیلا جلودارزاده و فاطمه رهبر؛ محور سوالاتمان مسائل سیاسی و دغدغه های حوزه زنان بود اما این مصاحبه به سرانجام نرسید زیرا نماینده مجلس دهم یک ربع پس از شروع مصاحبه، مناظره را به مقصد انتخابات...

10 فروردین 1399

اثری برای علی حاتمی در بیستمین سالگرد درگذشتش

بهزاد شیشه گران تازه ترین نقاشی اش را به یاد علی حاتمی - کارگردان و فیلمنامه نویس - خلق کرده است.

5 فروردین 1399

بیانیه سفارت ایران در تفلیس درباره شیوع کرونا در کشور

سفارت ایران در تفلیس بیان کرد: کشور هایی که با پنهانکاری، خود را از آلودگی ویروس کرونا مصون نشان داده و یا انگشت اتهام را متوجه یک کشور می نمایند، نمی توانند به فرایند مبارزه با این ویروس یاری نمایند.

4 فروردین 1399

محصولات گرافنی در دنیا توسعه خواهد یافت

گروه جهانی گرافن به عنوان یکی از شرکت های هولدینگ پیشرو در حوزه گرافن، توافق نامه ای با یک شرکت تایوانی امضا نموده تا روی توسعه محصولات گرافنی با یکدیگر کار نمایند.

29 اسفند 1398

آداب غذا خوردن در کره جنوبی

مردم کره جنوبی مانند بسیاری از کشورهای دنیا نه تنها غذاهای منحصر به فردی دارند، بلکه هنگام غذا خوردن نیز باید آداب خاصی را رعایت کنند که در صورت عدم رعایت این سنت ها می توان آن را بی ادبی تلقی کرد. با خبرنگاران همراه باشید تا به برخی از مهمترین آداب غذایی...

28 اسفند 1398

کاوش های باستان شناسی برای احیای چهارباغ عباسی دوران صفوی ادامه دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به فرایند احیای چهارباغ صفوی گفت: کاوش های باستان شناسی برای احیای چهارباغ عباسی دوران صفوی همچنان ادامه دارد.

25 اسفند 1398

افزایش ساعت بازدید از تالارهای موزه سینما در جشنواره فیلم فجر

موزه سینمای ایران همزمان با جشن پیروزی انقلاب و در ایام برگزاری سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ساعت بازدید از تالارهای این مجموعه فرهنگی را افزایش داد.

24 اسفند 1398

همگام با انگلستان در تحدید ایران

یک گروه سیم کش انگلیسی به رهبری گلداسمید به وسیله مکران وارد ایران شدند تا رشته سیم تلگراف را از جنوب ایران در حاشیه خلیج فارس و دریای عمان عبور دهند.

20 اسفند 1398

جشنواره فرهنگی کرمان در برج میلاد برگزار می شود

با هدف شناساندن ظرفیت ها و پتانسیل های استان کرمان در بخش های گردشگری، تاریخی، فرهنگی، اقتصادی، کشاورزی، صنعتی و معدنی، اجتماعی و سرمایه گذاری به مناسبت هفته فرهنگی این استان از 16 تا 22 مرداد در برج میلاد تهران جشنواره ای برگزار می شود.

19 اسفند 1398

نخستین هتل باغ ایرانی در یزد پنج ستاره می گردد

خبرنگاران/یزد هتل باغ مشیر الممالک یزد به عنوان نخستین هتل باغ ایرانی که در فضایی سنتی ایجاد شده است، با تکمیل طرح توسعه، پنح ستاره خواهد شد.

16 اسفند 1398

مطالعات گردشگری ایمانی خوشخو منتشر شد

به گزارش خبرنگاران، کتاب مطالعات گردشگری تألیف محمدحسسین ایمانی خوشخو که با همکاری افسانه پورجم علویجه و زهرا نادعلی پور براساس کتاب The Sagehand Bookof tourism studies فراهم آمده یکی از آثار تدوین شده در عرصه صنعت گردشگری است و چاپ اول این کتاب در سال 1394، توسط انتشارات...

12 اسفند 1398

آشنایی با مهاجم الجزایری مدنظر تیم فوتبال تراکتور

اوکاچا حمزویی مهاجم الجزایری مدنظر تیم فوتبال تراکتور در اردوی ترکیه این تیم حضور یافت.

7 اسفند 1398

آسانسور هیدرولیکی چیست؟

http://up.sakhtemanchi.com/uploads9894/157639992809460.mp3

4 اسفند 1398

نخستین مدرسه سبز در قزوین ساخته می گردد

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین گفت: نخستین مدرسه سبز استان با 6 هزار متر مربع مساحت و 270 میلیارد ریال اعتبار در شهرک مهدیه قزوین ساخته می گردد.

3 اسفند 1398

روز رویایی هوادار ایتالیایی رونالدو

ستاره پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید در سفرش به جنوب ایتالیا، رؤیای یکی از طرفدارانش را محقق کرد.

3 اسفند 1398

کسب یک میلیارد تومان درآمد گردشگری کرمانشاه در نیمه اول سال جاری

علیرضا مرادی بیستونی در تبادل نظر با خبرنگاران از بازدید 750 هزار گردشگر از محوطه های تاریخی و موزه های استان کرمانشاه طی نیمه اول سال جاری اطلاع داد و گفت: این تعداد گردشگر از ابتدای سال جاری تا خاتمه شهریور ماه از محوطه های تاریخی و موزه های استان بازدید...

2 اسفند 1398

10 پل تاریخی ایران

از دیرباز راه های بسیاری برای تردد مسافران و کاروان های تجاری وجود داشت که به واسطه موقعیت جغرافیایی و عوارض طبیعی در طول تاریخ صدها پل برای سهولت رفت و آمد مسافران روی رودها و دره ها ساخته شد که از بعضی از آنها هنوز استفاده می گردد و بسیاری از آنها نیز...

28 بهمن 1398

لوکس ترین هتل های اصفهان را بشناسید!

لوکس ترین هتل های اصفهان کدام اند ؟در این مقاله از وب سایت مجله گردشگری خبرنگاران شما با لوکس ترین هتل های اصفهان آشنا خواهیم کرد.

26 بهمن 1398

به یاد فرهاد کولبر ، این فرهاد مجنون نان بود نه شیرین

فریدون صدیقی یادداشتی با عنوان این فرهاد مجنون نان بودب نه شیرین را در پی مرگ فرهاد کولبر و برادرش نوشته است که در پی می آید

26 بهمن 1398

چالش عصر جدید 2 برای رقابت با همتایان

رشد مسابقات استعدادیابی، احسان علیخانی را با چه چالشی روبه رو خواهد نمود، آیا موفقیت سری اول عصر جدید این بار هم تکرار خواهد شد؟

25 بهمن 1398
تعداد: (130)