علم و تکنولوژی

دو Lake جدید در لیست پردازنده های اینتل

اگر با شنیدن Lake های جدید اینتل مسئله ای ندارید، بهتر است بدانید اواخر تابستان سال جاری در کنار Comet Lake و Rocket Lake، شاهد دو Lake دیگر به نام های Tiger Lake و Lakefield خواهیم بود. جزئیات را در ادامه همین نوشتار بخوانید.

13 تیر 1399

مصرف مکمل برای پیشگیری از کرونا مفید است؟

رئیس دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت درخصوص مصرف خودسرانه مکمل ها برای جلوگیری از ابتلا به کرونا توضیحاتی ارائه داد.

12 تیر 1399

هماهنگی برای اخذ کد استخدامی 5 هزار عضو هیات علمی

به گفته معاون اداری وزیر علوم، هماهنگی برای دریافت کد استخدام حدود 5 هزار عضو هیات علمی قدیمی در حال اجرا است و آخرین پیگیری از موافقت کلی سازمان امور استخدامی با ردیف های استخدام حکایت دارد.

12 تیر 1399

آنچه هواداران ایمنی گله ای درباره کرونا به ما نمی گویند!

گسترش کروناویروس جدید در دنیا و عدم موفقیت در یافتن درمانی برای آن، بعضی از ناظران را بر آن داشته تا بر رویکرد های دیگری همچون مصونیت جمعی یا گله ای تأکید نمایند. این افراد معتقدند که وقتی همه جمعیت قابل توجهی از افراد به این بیماری مبتلا شوند، سرعت انتشار...

10 تیر 1399

نگرانی از تقویت حملات سایبری به وسیله هوش مصنوعی

محققان هشدار می دهند که سازمان های جاسوسی و اطلاعاتی وابسته به دولت های مختلف دنیا، از هوش مصنوعی برای تقویت توان خود برای اجرای حملات سایبری استفاده خواهند کرد.

9 تیر 1399

آیا کرونا بر پوست تأثیر دارد؟

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به اینکه در برخی از بیماران مبتلا به کرونا عارضه های پوستی مشاهده می شود، گفت: میزان شیوع این عوارض در کشور کم است.

7 تیر 1399

کدام دانشگاه ها در ایام تعطیلات کرونایی به دانشجویان خدمات مشاوره ارائه می دهند؟

در تداوم روز های کرونایی و تعطیلی دانشگاه ها تعدادی از دانشگاه های تهران ارائه خدمات مشاوره ای خود را تعطیل نکرده و آن را به صورت مجازی در اختیار دانشجویان خود قرار داده اند.

6 تیر 1399

معرفی لوکس ترین هتل های اروپا

هتل های لوکس اروپاقطعا یکی از بهترین انتخابات سفر که روی کیفیت آن تاثیر گزار است، اقامت در یک هتل عالی و لوکس است که علاوه بر افزایش کیفیت سفر، باعث افزایش لذت شما از اقامت در آن محل می گردد. در حال حاضر، با افزایش راه های ارتباطی، تعداد سفر و بازدید از...

3 تیر 1399

نحوه برگزاری امتحانات انتها ترم دانشگاه ها اعلام شد

معاونت آموزشی وزارت علوم در اطلاعیه ای، چگونگی برگزاری امتحانات سرانجام نیمسال دوم 1399-1398 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی را اعلام کرد.

31 خرداد 1399

خبرنگاران رد پای ویروس کرونا در عارضه های پوستی

تهران - خبرنگاران - رییس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری گفت: در بعضی بیماران مبتلا به کرونا عارضه های پوستی بروز نموده که میزان شیوع این عوارض در کشور اندک است.

31 خرداد 1399

آگهی دهندگان گوگل باید هویت و موقعیت خود را ثبت نمایند

گوگل با هدف مقابله با محتوا و تبلیغات جعلی به آگهی دهندگان اعلام نموده که باید هویت و موقعیت جغرافیایی خود را تعیین نموده و به ثبت برسانند.

30 خرداد 1399

مراکز مشاوره دانشگاه ها به همه متقاضیان در روزهای کرونایی مشاوره می دهند

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم از توسعه فعالیت های دفاتر مشاوره دانشگاه ها در روزهای کرونایی برای خدمت رسانی به آحاد مردم اطلاع داد.

26 خرداد 1399

مصدر سیتی؛سبزترین شهر دنیا در قلب بیابان

مصدر سیتی در نگاه اول، یک سراب به نظر می رسد و از فاصله دور نیز، مانند ساختمان منفرد رنگارنگ است که به تنهایی بر افق تکیه زده است.

25 خرداد 1399

معرفی بهترین آژانس مسافرتی تهران

آشنایی با بهترین آژانس مسافرتی تهرانانتخاب یک آژانس مسافرتی خوب از مهمترین عوامل تاثیرگذار در سبک سفر شما محسوب می شود. زمانی که شما تصمیم به سفر می گیرید انتخاب بهترین زمان سفر، بهترین شرکت ها برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل برای کسانی که چندان در...

25 خرداد 1399

خبرنگاران تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره همه با هم علیه کرونا در آذربایجان شرقی

تبریز - خبرنگاران - رییس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: مهلت ارسال آثار به جشنواره مردمی هنری همه با هم علیه کرونا در این استان تا ششم اردیبهشت سال جاری تمدید شد.

24 خرداد 1399

دستگیری 11 دزد حرفه ای در دره شهر

فرمانده انتظامی شهرستان دره شهر از دستگیری 11 دزد حرفه ای اماکن خصوصی و کشف 30 فقره سرقت در این شهرستان اطلاع داد.

23 خرداد 1399

شروع معاملات چهار شرکت تازه در بورس

خبرنگاران: زمان شروع معاملات چهار شرکت تامین سرمایه بانک ملت، سرمایه گذاری کشاورزی کوثر، پتروشیمی تندگویان و سرمایه گذاری صباتامین اعلام شد.

19 خرداد 1399

آماده ایم مناظره کنیم، پاسخگو باشید؛ سؤال را با سؤال جواب ندهید!

مدیرکل نظارت و طیف فرکانس صداوسیما بیانیه اخیر وزارت ارتباطات را ادامه سیاسی کاری و فرار از پاسخگویی درباره علت اصلی کندی اینترنت دانست و شرح داد: چرا وزارت ارتباطات به جای پاسخگویی صریح، سؤال را با سؤال جواب می دهد؟

17 خرداد 1399

حفظ و بازسازی ساختمان های قدیمی در فرانسه

بازسازی بناهای تاریخیدر ابتدا شرح خواهیم داد که منظور از بازسازی بناهای تاریخی چیست؟ می توان گفت بازسازی بناهای تاریخی رشته ای از هنر و ترکیب آن با معماری است. شناخت بناهای تاریخی و مطالعه آن ها از نظر قدمت، مواد بکار برده شده و سبک معماری زمان خود سعی...

15 خرداد 1399

چگونگی ایجاد میانبر جدید سیری با استفاده از iOS 13 در آیفون

برای انجام اقدامات مورد علاقه خود در iOS 13 می توانید میانبر هایی ایجاد کنید. درواقع به راحتی می توانید با استفاده از عملکرد سلام، سیری آیفون، یک میانبر جدید برای استفاده ایجاد کنید. برای این کار، باید اطمینان حاصل کنید که نرم افزار شما در iOS 13 به روز شده...

14 خرداد 1399
تعداد: (171)