اجرای طرح مبارزه با سرقت وسایل نقلیه در 23 استان کشور

به گزارش دانشنامه آریایی، رئیس پلیس آگاهی ناجا از اجرای طرح 48 ساعته مبارزه با سرقت وسایل نقلیه در 23 استان کشور اطلاع داد.

اجرای طرح مبارزه با سرقت وسایل نقلیه در 23 استان کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار محمد قنبری با اشاره به هدفگذاری پلیس آگاهی ناجا برای تشدید مبارزه با سرقت وسایل نقلیه اظهارکرد: این طرح با هدف شناسایی و دستگیری سارقان حرفه ای و ارتقای ضریب احساس امنیت اجتماعی در سراسر کشور به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: از مجموع 914 فقره کشف سرقت های وسایل نقلیه، 567 فقره مربوط به سرقت لوازم، قطعات و محتویات خودرو، 201 فقره سرقت خودرو و 146 فقره مربوط به سرقت موتورسیکلت بوده است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: در طول مدت اجرای طرح، 113 دستگاه خودرو که دارای دستور قضایی و کیفری بوده اند نیز توقیف و تحویل مراجع قضائی شده اند.

وی افزود: انجام اقدامات مقابله ای در برخورد با سارقان خودرو و خریداران اموال مسروقه با استفاده از تمام توان و امکانات موجود و مشارکت سایر رده های تخصصی در سراسر کشور در دستور کار پلیس آگاهی ناجا است.

به گزارش پایگاه خبری پلیس قنبری در پایان با بیان اینکه سرقت وسایل نقلیه به دلیل بعضی ویژگی ها نسبت به دیگر سرقت ها، همیشه در کانون توجه سارقان است، اعلام نمود: پایین بودن ضرایب ایمنی بعضی وسایل نقلیه در مقابل سرقت، کمبود پارکینگ در سطح شهرها، کم توجهی مالباختگان در حفظ و نگهداری صحیح و عدم رعایت موارد ایمنی هنگام ترک خودرو را می توان از جمله عوامل گرایش سارقان به سرقت نام برد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1466

به "اجرای طرح مبارزه با سرقت وسایل نقلیه در 23 استان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح مبارزه با سرقت وسایل نقلیه در 23 استان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید