تامین امنیت و آرامش مردم اولویت کلانتری ها و پاسگاه ها

به گزارش دانشنامه آریایی، رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه در صدد هستیم در گام دوم تحول کوپ، مردم جلوه های اقتدار و مهربانی کارکنان کلانتری را بیش از پیش احساس نمایند، گفت: تامین امنیت پایدار، آرامش و آسایش مردم اولویت یکم ماموریت در کلانتری ها و پاسگاه ها است.

تامین امنیت و آرامش مردم اولویت کلانتری ها و پاسگاه ها

به گزارش خبرنگاران و بنابر اعلام پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی در تشریح جزئیات این خبر گفت: نوع رفتار و عملکرد ماموران انتظامی فعال در حوزه کلانتری ها و پاسگاه ها بسیار مهم و در کسب رضایت مندی عمومی و تامین نظم و امنیت است.

وی اضافه نمود: مهمترین رکن ناجا، کلانتری ها و پاسگاه ها هستند، لذا در صدد هستیم توان عملیاتی این مراکز را افزایش و برخورد با مخلان نظم و امنیت مقتدرانه انجام گیرد.

سردار معصوم بیگی رفتار حرفه ای و عملکرد شایسته پلیس را موجب ارتقاء رضایت مندی مردم و مسئولان از پلیس دانست و ادامه داد: پس از ارزیابی های اجرا شده برنامه ریزی منسجمی به منظور ارتقاء و بهبود حوزه رفتاری و عملکردی کارکنان کلانتری و پاسگاه انجام داده ایم که به مرور اجرایی خواهد شد.

وی اضافه نمود: پلیس باید مقتدر و امین مردم باشد و در عین رافت در مقابل هنجارشکنان با قوت ایستادگی کند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تاکید بر اینکه اگر کلانتری ها، امید بخش و امید آفرین باشند مردم از امنیت حاکم در جامعه اطمینان خواهند داشت، گفت: هیچ کار ارزشمند و خیری بالاتر از حل مشکل مردم نیست و رضایتمندی مردم در مراجعه به یگان های انتظامی رضایتمندی خداوند را در پی خواهد داشت.

این مقام ارشد انتظامی بر حضور به موقع پلیس در صحنه های امداد خواهی تاکید نمود و گفت: باید رسیدگی سریع به خواسته های قانونی مردم مورد توجه قرار گیرد و کوشش بر این است که در این حوزه نیز کیفیت کار را بالا برده و مودبانه با مردم و قاطعانه با هنجارشکنان رفتار گردد.

سردار معصوم بیگی با اشاره به گستردگی ماموریت های کوپ گفت: نیروی انتظامی حافظ نظم و امنیت در جامعه است و امنیت و آرامش مردم وظیفه و مسئولیت بزرگی است که امروز نیروی انتظامی پرچمدار آن است و ما برای خدمت به مردم آماده ایم و باید به بهترین شکل ممکن از جان، مال و ناموس مردم حمایت و پاسداری کنیم.

کلانتری و پاسگاه نماد کوشش های جهادی

ارشد ترین مقام پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اینکه کلانتری ها و پاسگاه ها نماد مجاهدت بی وقفه در جامعه هستند، گفت: رعایت نظم و انضباط از سوی پلیس نقش موثری در ارتقاء منزلت اجتماعی پلیس در جامعه دارد و کلانتری ها و پاسگاه ها به عنوان نماد حاکمیتی و ویترین نیروی انتظامی باید الگوی نظم و انضباط ظاهری و معنوی در جامعه باشند.

وی مهم ترین عنصر در رعایت حقوق شهروندی توسط کلانتری ها را پاسخگویی مناسب به مراجعان دانست و اضافه نمود: نیروی انتظامی معتقد است حفظ شان و منزلت تمام مراجعان به مراکز انتظامی واجب است و صرف متهم و یا مجرم بودن فرد نباید موجب گردد تا حقوق اولیه و احترام به وی نادیده گرفته گردد و این باور همیشه در رویکرد پلیس قابل تشخیص است.

سردار معصوم بیگی با تاکید بر لزوم رعایت حقوق شهروندی در اجرای ماموریت های انتظامی، گفت: پاسخگویی به مطالبات مردمی، حفظ حرمت اشخاص، سرعت و دقت در ماموریت ها از مهمترین مطالبات مردم در حوزه کلانتری هاست.

بزرگترین عبادت؛ تامین امنیت و آرامش مردم

وی در ادامه با بیان این که امروزه یکی از مشخصه های جوامع توسعه یافته، وجود امنیت و احساس امنیت در میان آحاد جامعه است، توضیح داد: هیچ کار ارزشمند و خیری بالاتر از خدمت به مردم و حل مسائل مردم نیست و کوشش برای تامین امنیت و آسایش مردم از بزرگترین عبادت ها محسوب می گردد.

سردار معصوم بیگی در خاتمه این گفت وگو کلانتری ها و پاسگاه ها را مجموعه ای کوچک از سازمان نیروی انتظامی در جامعه دانست و اعلام نمود: کوشش حداکثری برای خدمت به مردم از ویژگی هایی است که باید به طور مستمر در کوپ ها افزایش یابد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1219

به "تامین امنیت و آرامش مردم اولویت کلانتری ها و پاسگاه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین امنیت و آرامش مردم اولویت کلانتری ها و پاسگاه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید