خالق سری بلیزبلو از آرک سیستم ورکس جدا شد؛ آیا بازی جدیدی در کار نیست؟

به گزارش دانشنامه آریایی، توشیمیچی موری، خالق سری بازی مبارزه ای بلیزبلو (BlazBlue)، در خبری غافل گیرکننده برای جامعه هواداران بازی های مبارزه ای بیان کرد که می خواهد از استودیو آرک سیستم ورکس (Arc System Works) که خالق بازی هایی همانند گیلتی گیر و بلیزبلو است، جدا گردد.

خالق سری بلیزبلو از آرک سیستم ورکس جدا شد؛ آیا بازی جدیدی در کار نیست؟

موری این خبر را به وسیله بیانیه ای کوتاه در توییتر بیان نموده است. او در این پیغام نوشته است: من گزارشی برای تمامی کاربران دارم. من، توشیمیچی موری، آرک سیستم، شرکتی که سال های زیادی را در آن فعال بودم، ترک نموده ام. من چیزی جز تشکر و قدردانی از کارکنان آرک سیستم ورکس و سایر افرادی که با من همکاری کردند و بعلاوه همه کاربرانی که ما را حمایت کردند، ندارم. از صمیم قلب از شما سپاسگذارم.

موری حدود 20 سال به عنوان یکی از اعضای مهم و ثابت استودیو آرک سیستم ورکس فعالیت نموده و روی بازی های مختلفی از فرنچایز گیلتی گیر کار نموده است. با این حال، بیشتر هواداران او را به شکل خاص برای خلق یکی از دیگر سری بازی های معروف آرک سیستم ورکس یعنی سری بازی های بلیزبلو می شناسند. خروج توشیمیچی موری، به طور قابل درک، سؤالات و ابهام هایی را درباره آینده بلیزبلو مطرح می نماید. به خصوص با توجه به این موضوع که موردی در بیانیه خود اشاره ای هم این موضوع ننموده و این سؤال ها را بی پاسخ گذاشته است.

او در ادامه گفت: من از آرک سیستم ورکس خارج خواهم شد و این ممکن است برای بعضی باعث ایجاد نگرانی به خصوص به خاطر سری بازی بلیزبلو گردد. برای این، من عمیقاً عذرخواهی می کنم. در حال حاضر به ایجاد و ارائه یک بازی برای کاربران به نحوی دیگر فکر می کنم و قصد دارم قدرت خود را روی این کوشش متمرکز کنم. حمایت شما بسیار قدردانی خواهد شد.

با این اظهارنظر، به نظر می رسد که موری همچنان می خواهد به توسعه بازی های ویدئویی ادامه دهد و احتمالاً استعداد و توانایی های خود را روی یک عنوان نو و مستقل قرار دهد اما این به صورت اتوماتیک به معنای نابودی کامل بلیزبلو هم نیست. در حالی که کپی رایت این عنوان در اختیار آرک سیستم ورکس است، هنوز توسعه دهندگان با استعداد زیادی در این استودیو وجود دارد که روی این اثر کار نموده اند. شاید با این امید بلیزبلو بتواند به میراث خود ادامه دهد و به شکلی راه خود پیدا کند. البته، ممکن است چنین چیزی هم اتفاق نیفتد.

در هر صورت، سهم و نقش توشیمیچی موری در صحنه بازی های مبارزه ای در دو دهه گذشته را نمی توان نادیده گرفت و تماشا چیزهایی که این توسعه دهنده حرفه ای و باتجربه در نظر دارد، می تواند قابل توجه باشد.

منبع: Destructoid

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 مهر 1401 بروزرسانی: 13 مهر 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2279

به "خالق سری بلیزبلو از آرک سیستم ورکس جدا شد؛ آیا بازی جدیدی در کار نیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خالق سری بلیزبلو از آرک سیستم ورکس جدا شد؛ آیا بازی جدیدی در کار نیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید