شاهین بندر عامری 1 - پرسپولیس 4؛ صعود بی دردسر با درخشش مهدی عبدی

به گزارش دانشنامه آریایی، خبرگزاری خبرنگاران- پرسپولیس تهران و شاهین بندرعامری بوشهر در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی کشور به مصاف هم رفتند که این بازی با فزونی 4 بر 1 پرسپولیس به سرانجام رسید.

شاهین بندر عامری 1 - پرسپولیس 4؛ صعود بی دردسر با درخشش مهدی عبدی

به گزارش خبرنگاران، مهدی عبدی در ابتدا گل نخست پرسپولیس را به ثمر رساند و در همان نیمه اول میلاد دریانوردی کار را به تساوی کشاند. در نیمه دوم اما احمد نوراللهی، مهدی ترابی(پنالتی) و مهدی عبدی 3 گل دیگر برای پرسپولیس زدند تا این بازی را 4 بر 1 پیروز شوند و راهی مرحله یک چهارم نهایی شوند.

شاهین بندرعامری: غلامرضا سرتلیان، محمدرضا میمدی، محمد احمدلو، حسن خلیلی، محمد ره آور، امیر آبی(از دقیقه 55 قره قشلو)، میلاد دریانوردی(از دقیقه 69 صالحی)، صادق مرادزاده، عباس صفری(از دقیقه 55 قنبری)، مهدی چاهکوتاه زاده(از دقیقه 69 مشایخ)، داوود جنه

پرسپولیس: بوژیدار رادوشویچ، سیدجلال حسینی، فرشاد فرجی، سعید آقایی(از دقیقه 69 امیری)، مهدی شیری، احمد نوراللهی(از دقیقه 80 شریفی)، میلاد سرلک، احسان پهلوان(از دقیقه 88 خدایی)، مهدی عبدی، علی شجاعی(از دقیقه 46 مهدی ترابی) و عیسی آل کثیر(از دقیقه 80 مهدی خانی)

توضیح گل ها:

شاهین بندرعامری 0 پرسپولیس 1: (دقیقه 6، مهدی عبدی): ارسال از سمت چپ توسط سعید آقایی با ضربه سر مهدی عبدی گل اول بازی را به نام شاگردان یحیی گل محمدی کرد.

شاهین بندرعامری 1 پرسپولیس 1 : (دقیقه 34، میلاد دریانوردی): شاهین بندرعامری با همکاری سه بازیکن خود و در نهایت پاس در عمقی که برای دریانوردی مهیا شد، در جدال تک به تک با بوژیدار گل تساوی را به نام خود کردند.

شاهین بندرعامری 1 پرسپولیس 2: (دقیقه 61، احمد نوراللهی): احسان پهلوان اینبار از سمت چپ نفوذ کرد و ارسال این بازیکن را احمد نوراللهی با ضربه سر به گل دوم سرخ ها تبدیل کرد.

شاهین بندرعامری 1 پرسپولیس 3: (دقیقه 80، مهدی ترابی): روی پنالتی که وحید امیری برای پرسپولیس گرفت، مهدی ترابی برخلاف حرکت گلر شاهین توپ را به گل سوم تبدیل کرد.

شاهین بندرعامری 1 پرسپولیس 4: (دقیقه 86، مهدی عبدی): فرار مهدی شیری و پاس در عمق او برای مهدی عبدی، مهاجم پرسپولیس را در موقعیت تک به تک قرار داد تا گل چهارم سرخپوشان به ثبت برسد.

توضیح بازی:

پرسپولیس هر چند مقابل حریف دسته دومی خود توپ و میدان را در اختیار داشت و مالکیت زمین به دست آورد اما نتوانست موقعیت های خطرناکی شکل دهد. این تیم با گل مهدی عبدی از حریف پیش افتاد و در حالیکه اشتباهات هر دو تیم و خصوصا شاهین عامری مانع از انجام یک بازی زیبا شده بود، اما شاگردان نظرزاده پیروز شدند یک گل زیبا را با سود بردن از عمق دفاعی پرسپولیس به نام خود نمایند و شوک بزرگی به مدعی قهرمانی در لیگ برتر وارد کردند.

بعد از این گل، پرسپولیس بار دیگر فرصت هایی روی دروازه حریف شکل داد و بیشتر قصد داشت با ارسال از کناره ها توسط پهلوان و شیری از سمت راست و علی شجاعی و آقایی از سمت چپ حریف را به اشتباه بیندازد و از قدرت سرزنی نوراللهی، عبدی و آل کثیر بهره ببرد که به نتیجه لازم دست نیافت و نیمه اول را با تساوی راهی رختکن شد.

بعد از تساوی در نیمه اول، یحیی گل محمدی تغییراتی در ترکیب تیمش شکل داد و پیروز شد با حضور مهدی ترابی که جریان تهاجمی تیمش را برعهده گرفته بود به سه گل دیگر دست یافت. آنها در نیمه دوم کاملا حریف خود را تحت تاثیر قرار دادند و با مالکیت کامل جریان بازی، توپ را به سود خود به جریان انداختند که ماحصل آن یک برد ارزشمند برابر حریف بود.

ترابی و پهلوان با بهره گیری مناسب از کانال های چپ و راست حریف و شیری و امیری (آقایی) با حضور به موقع در فاز تهاجمی، توانستند رجحان را برای شاگردان یحیی گل محمدی شکل دهد و آنها آخرین تیم دسته دومی حاضر در این رقابت ها را حذف نمایند. پرسپولیس در مرحله بعدی این رقابت ها پیروز به عبور از مس نوین کرمان شده بود.

لحظات حساس:

دقیقه 18: اولین خطر نصفه و نیمه روی دروازه بوژیدار رادوشوویچ با شوت چاه کوتاه زاده ثبت شد که این شوت با اختلاف کمی راهی اوت شد.

دقیقه 33: در تک موقعیت دیگری که در این بازی نصیب پرسپولیس شد، مهدی عبدی بعد از چرخش و ضربه ناقص خود دروازه شاهین بندرعامری را با خطر روبرو کرد که توپش با اختلاف کمی راهی اوت شد.

دقیقه 40: ضربه ایستگاهی از فاصله 35 متری را محمد احمدلو به قصد دروازه زد که توپ با اختلاف کمی راهی اوت شد.

دقیقه 45: ارسال از سمت راست توسط شیری و ضربه سر احمد نوراللهی با اختلاف کمی راهی اوت شد اما داور در ادامه به نشانه خطای هافبک سرخ ها در سوت خود دمید.

دقیقه 2+45: در ثانیه های پایانی عبدی این فرصت را داشت تا گل رجحان تیمش را به نام خود کند که گلر حریف ضربه مهاجم پرسپولیس را راهی کرنر کرد.

دقیقه 49: ارسال ضربه ایستگاهی توسط ترابی از سمت چپ، با اشتباه گلر حریف یک موقعیت ایده آل نصیب پرسپولیس کرد که ضربه سر مهدی عبدی را مدافع حریف از روی خط برگشت داد.

دقیقه 57: اینبار روی پرتاب اوت شیری و فرار عبدی و ارسال زمینی او، توپ عرض خط دروازه حریف را طی کرد و بازیکنی نتوانست این موقعیت ایده آل را تبدیل به گل کند.

دقیقه 60: موقعیت فوق العاده برای مهدی ترابی که با حضور در نیمه دوم قدرت تهاجمی سرخ ها را افزایش داده که ضربه او در لحظه آخر با برخورد به پای مدافع شاهین بندرعامری راهی کرنر شد.

دقیقه 66: در ضدحمله مهاجم جوان شاهین بندرعامری فرصت مناسبی نصیب خود کرد که بعد از کورس با سیدجلال حسینی ضربه خود را به قصد باز کردن دروازه بوژیدار زد که گلر سرخ ها آن را از آن خود کرد.

دقیقه 69: اینبار مهدی عبدی در نقش پاسور ظاهر شد و توپ خوبی را نصیب عیسی آل کثیر کرد که ضربه محکم مهاجم سرخ ها با اختلاف کمی از بالای تیرک افقی راهی اوت شد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1804

به "شاهین بندر عامری 1 - پرسپولیس 4؛ صعود بی دردسر با درخشش مهدی عبدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهین بندر عامری 1 - پرسپولیس 4؛ صعود بی دردسر با درخشش مهدی عبدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید