شنا برای مو ضرر دارد؟

به گزارش دانشنامه آریایی، شنا کردن روزانه در آب کلردار باعث خشکی مو شده و می تواند موها را دچار مشکل های فراوانی از جمله شکستن موها، ژولیدگی زیاد و ظاهر تیره و غیرشفاف کند.برای رفع کردن کلر موجود باید روزانه از شامپو استفاده گردد و البته موارد زیر هم می تواند مفید باشد:

شنا برای مو ضرر دارد؟

نویسنده:دکتر پروین منصوری / متخصص پوست و مو

شنا کردن روزانه در آب کلردار باعث خشکی مو شده و می تواند موها را دچار مشکل های فراوانی از جمله شکستن موها، ژولیدگی زیاد و ظاهر تیره و غیرشفاف کند.

برای رفع کردن کلر موجود باید روزانه از شامپو استفاده گردد و البته موارد زیر هم می تواند مفید باشد:

1 از شامپوهای ملایم مخصوص موهای خشک و آسیب پذیر بهره ببرید. بیشتر از روزی یک بار شامپو نکنید. بعد از شامپو کردن به طور کامل موها را آبکشی نموده تا هیچ چیز باقی نماند.

2 بعد از هر شامپو کردن از نرم نماینده بهره ببرید؛ زیرا باعث ایجاد یک لایه نازک روی مو شده و از خشکی موها جلوگیری می نماید؛ درخشندگی مو را افزایش می دهد و شانه کردن را آسان تر می نماید.

3 موها را با شانه ای که فاصله دندانه های آن زیاد و نوک آنها گرد است به آرامی شانه کنید. هرگز موهای خیس را برس نزنید. در هم رفتگی موها را با شانه کردن ملایم از نوک مو به طرف ریشه آن رفع کنید.

4 از یک مدل موی ساده و کوتاه که کمترین دستکاری را نیاز دارد بهره ببرید. اگر قصد دارید موهایتان را رنگ نموده یا به طور شیمیایی صاف کنید برای به حداقل رساندن صدمه به موها به یک فرد باتجربه مراجعه کنید. موهای آسیب دیده در اثر مواد رنگ یا دکلره، بیشتر و سریع تر دچار صدمه می شوند.

5 برخی ها عادت دارند هر روز برای خشک کردن سریع تر موهایشان پس از خروج از استخر یا دوش گرفتن از سشوار استفاده نمایند. بهتر است بدانید خشک کردن موها از طریق سشوار، به شرط آنکه از حرارت کم یا بدون حرارت و با سرعت وزش پایین باشد، حتی اگر روزانه مورد مصرف قرار گیرد به موها آسیبی نمی رساند. شما باید سشوار را در فاصله 15 تا 30 سانتی متری موها گرفته و جریان باد را روی موها متمرکز کنید. برای جلوگیری از سوختن پوست سر، سشوار را مدت طولانی روی یک قسمت خاص سر نگه ندارید. مواظب باشید موها را بیش از مقدار خشک نکنید چرا که موها برای نرمی نیاز به رطوبت بیشتر دارند.

منبع:www.salamat.com

منبع: راسخون
انتشار: 9 مهر 1400 بروزرسانی: 9 مهر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1941

به "شنا برای مو ضرر دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنا برای مو ضرر دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید