مقاله: دانستنی ها و راهنمای مسافرتی به هاوانا کوبا

به گزارش دانشنامه آریایی، گورستانی در شهر هاوانا وجود دارد که به علت دفن شدن افراد مشهور یکی از بزرگترین گورستان های تاریخ دنیا است. جالب است بدانید که در این گورستان 800000 قبر و بیش از 500 آرامگاه و کلیسا وجود دارد. این روزها در این گورستان خانواده های قدیمی و اصیل بر سر ساختن آرامگاه های بزرگتر و بلندتر با هم رقابت دارند. هرچند که این روزها گورستان تبدیل به جاذبه ای گردشگری هم شده است.

مقاله: دانستنی ها و راهنمای مسافرتی به هاوانا کوبا

به طور کلی کوبا آب و هوایی نیمه گرمسیری دارد و بادهای بسامان و گه گاه از رطوبت و گرمای هوای نیز کاهش می دهد. برترین زمان برای سفر به شهر هاوانا دسامبر تا ماه مه است. گردشگران معمولا از سفر به کوبا بین ماه های آگوست تا اکتبر اجتناب می نمایند چون در این مدت احتمال وقوع طوفان وجود دارد و شرایط جوی مساعد نیست.

محله ای عجب و غریب در شهر هاوانا وجود دارد که پر از دیوارها و مجسمه های رنگارنگ و تلفیقی از فرهنگ آفریقایی ها و کوبایی ها می باشد. خیابان کالجون د هامل برای رویارویی با هنرمندان آمریکای جنوبی بسیار مناسب است. کوچه هایی که موسیقی تلفیق شده اند قطعا در یاد و ذهنتان می مانند.

مسافر و نویسنده مشهور دنیا ارنست همینگوی چیزی در حدود 20 سال از عمر خود را در کوبا به سر برده است. گفتنی است که وی بیشتر اوقات خود را در خانه سپری کرده و به نوشتن آثاری معروف پرداخته است. در حال حاضر، منزل او به عنوان یکی از بزرگترین موزه های کوبا در نظر گرفته شده است که همه ساله خیل عظیمی از عاشقان وی، برای تماشا این موزه بدان جا می فرایند. در این موزه، ماشین تحریری که کتاب پیرمرد و دریا با آن نوشته شده است و بعلاوه 8000 جلد کتاب از کتابخانه وی، نگهداری می شوند. پلاک های یادبود این نویسنده بزرگ در منطقه ها و بنادر اصلی کوبا یافت می شود.

منبع مقاله: دانستنی ها و راهنمای مسافرتی به هاوانا کوبا

انتشار: 29 آذر 1400 بروزرسانی: 29 آذر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2026

به "مقاله: دانستنی ها و راهنمای مسافرتی به هاوانا کوبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: دانستنی ها و راهنمای مسافرتی به هاوانا کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید