شرایط نارنجی آب در تهران

به گزارش دانشنامه آریایی، همزمان با افزایش دمای هوا و قطعی گسترده برق در مرکز و دیگر شهرهای کشور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از ورود استان تهران به شرایط نارنجی یعنی هشدار کم آبی اطلاع داد و گفت: قطع آب مشترکان بدمصرف از مردادماه در دستور کار خواهد بود.

شرایط نارنجی آب در تهران

محمد رضا بختیاری با اشاره به اینکه سال جاری ظرفیت بارندگی استان تهران نسبت به 50 سال گذشته بسیار بد است اضافه نمود: سال جاری در استان تهران 290 میلیمتر بارندگی اتفاق افتاده و این در حالی است که سال گذشته این رقم 440 میلیمتر بوده است.

وی با اشاره به شرایط سخت سدهای تهران گفت: سال جاری 790 میلیون مترمکعب آب در سدهای تهران ذخیره شده در حالی که این رقم سال گذشته در مدت مشابه یک میلیارد و 150 میلیون مترمکعب بوده است و این به معنای کسری 360 میلیون مترمکعب آب در سدهای استان تهران است.

بختیاری با اشاره به برخورد جدی و قطعی آب برای مشترکین بدمصرف از مردادماه ادامه داد: هم اکنون برای 170 هزار مشترک بدمصرف تهرانی که تا 30 مترمکعب آب در ماه مصرف نموده اند یعنی (دوبرابر الگوی مصرف) هشدار قطعی آب صادر شده است که اگر فرایند مصرف خود را اصلاح ننمایند در مرداد ماه روزانه 4 تا 5 ساعت آب این مشترکین خانگی قطع خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه در این شرایط سخت ما آب شرب باکیفیت و پایدار برای مشترکین تأمین می کنیم تاکید نمود: در این شرایط سخت از مشترکین توقع داریم در اندازه مصرف با رعایت الگوی مصرف با ما همکاری نمایند که البته بعضی از این مشترکین اصلاً به شرایط بحرانی کشور به لحاظ کمبود آب توجهی ندارند.

وی با اشاره به اینکه 85 درصد مشترکین الگوی مصرف آب را رعایت می نمایند گفت: 15 درصد از مشترکین آب تهران پر مصرف هستند و 5 درصد از این تعداد بد مصرف هستند که این 5 درصد 10 تا 15 درصد آب تولیدی در تهران را مصرف می نمایند که بخش عمده ای از این مشترکین خانگی در شمال غرب تهران و بعضی در جنوب و حتی شهرستان های استان تهران هستند که از آب شرب برای آبیاری باغچه استفاده می نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1839

به "شرایط نارنجی آب در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط نارنجی آب در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید