چگونه با کودک پرحرف رفتار کنیم؟

به گزارش دانشنامه آریایی، یک روانشناس درباره پرحرفی بچه ها و راهکارهای برطرف آن توضیحاتی داد.

چگونه با کودک پرحرف رفتار کنیم؟

هانیه لواف روانشناس و مشاور در گفت وگو با خبرنگار ، درباره پرحرفی بچه ها و راه چاره برای برطرف آن اظهار کرد: ابتدا باید علت پرحرفی ریشه یابی گردد چراکه بعضی از بچه ها به دلیل اظطراب بالا پرحرفی می نمایند، انرژی زیاد آنها و تحرکشان به همین دلیل است.

این روانشناس بیان نمود: بعضی از بچه ها بیش فعال هستند به همین دلیل پرحرفی می نمایند که حتی وسط حرف طرف مقابل هم می پرند و نمی گذارند صحبت طرف مقابل تمام گردد.

وی اضافه نمود: گاهی بچه ها احساس تنهایی می نمایند و می خواهند با صحبت کردن زیاد آن تنهایی و خلاء درونیشان را پر نمایند همچنین گاهی اوقات بچه ها پرحرفی می نمایند تا توجه دیگران را جلب نمایند و مرکز توجه دیگران قرار بگیرند.

لواف توضیح داد: راه چاره برای برطرف این مشکل در بچه ها بستگی به پیدا کردن علت پرحرفی دارد اگر کودکمان اضطراب دارد و پرحرفی می نماید، اضطرابش را باید از بین ببریم.

این روانشناس گفت: اگر کودک احساس تنهایی می نماید و یا برای جلب توجه پرحرفی می نماید، ابتدا باید ببینیم با چه فردی زیاد صحبت می نماید بعد آن فرد برای کودک زمان مناسب و با کیفیتی در روز صرف کند و به وسیله بازی کردن توجه مثبت به کودک کند.

لواف با بیان اینکه والدین زمان تعیینی را برای گفت وگو با کودک قرار دهند، گفت: به عنوان مثال؛گفت وگو مامان دختری یا بابا پسری داریم که در چنین زمانی درباره مسائل مختلف با فرزندشان صحبت نمایند، این اختصاص دادن زمان تعیین می تواند به کودک یاری کند.

وی با بیان اینکه بازی سکوت با فرزند پرحرفمان انجام دهیم، ادامه داد: یعنی در مدت زمان تعیینی هرکس بتواند سکوت کند برنده می گردد همچنین بازی هایی که احتیاج به دقت و توجه بیشتری دارد را با کودک انجام دهید تا توجهش به بازی باشد و کمتر صحبت کند.

لواف اعلام نمود: حتما باید علت، موقعیت و فردی که باعث می گردد کودک پرحرفی کند شناسایی گردد بعد از آن باید به دنبال راه چاره برای برطرف آن بگردیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 807

به "چگونه با کودک پرحرف رفتار کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با کودک پرحرف رفتار کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید