آخرین شرایط بازسازی و بازسازی مسجد تاریخی ارگ تهران در آستانه محرم

به گزارش دانشنامه آریایی، عملیات بازسازی و بازسازی مسجد مشهور و تاریخی ارگ تهران در منطقه 12 به مرحله ای رسیده است که بر اساس اعلام شهرداری تهران، این عملیات در بخش زیرزمین مسجد تا پیش از شروع ماه محرم تکمیل خواهد شد.

آخرین شرایط بازسازی و بازسازی مسجد تاریخی ارگ تهران در آستانه محرم

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش خبرنگاران، مسجد ارگ نام یکی از مساجد مشهور و تاریخی شهر تهران واقع در میدان پانزده خرداد، محله پامنار است. این مسجد در سال 1328 به دست جمعی از بازاریان تهران در دو طبقه با مساحتی حدود ساخته شد.

پروژه بازسازی و ایمن سازی مسجد تاریخی ارگ شامل اقدامات مختلفی از قبیل سفت کاری، تکمیل سرویس های بهداشتی، کف سازی حیاط و شیب بندی می گردد که سال گذشته، فاز نخست پروژه پیش از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به اتمام رسید و طی آن ایمن سازی سقف حیاط مسجد با هدف برطرف خطر از این سازه تاریخی صورت پذیرفت.

در حال حاضر فاز دوم عملیات بهسازی و بازسازی این مسجد توسط معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در حال اجراست. صفا صبوری دیلمی معاون شهردار تهران در بازدید میدانی از آخرین شرایط اجرایی پروژه بازسازی و ایمن سازی مسجد ارگ بر تسریع عملیات اجرایی پروژه برای انتها یافتن عملیات بازسازی زیرزمین این مسجد همزمان با شروع ماه محرم تاکید نمود.

سید مجید غمخوار مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق شهرداری تهران نیز در تشریح فرایند اجرا و پیشرفت پروژه، از ساخت سه چشمه سرویس بهداشتی در ضلع شرقی زیرزمین و اتمام عملیات خاکبرداری اتاق صوت اطلاع داد و گفت: سنگ کاری ستون های زیرزمین در حال اجرا است و مجموعه سازمان عمرانی مناطق تمام کوشش خود را به کار بسته است تا زیرزمین مسجد ارک برای بهره برداری در ماه محرم آماده گردد.

به گفته مدیرعامل سازمان عمرانی مناطق، ساخت و نصب درهای شبستان مردانه و زنانه به انتها رسیده و اجرای تاسیسات برقی در حال اجرا است.

بر اساس اعلام معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، بازسازی و بازسازی مسجد ارگ منطقه 12 (فاز دوم-مرحله دوم) دارای پیشرفت 95 درصدی است و در سال 99 به انتها می رسد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1172

به "آخرین شرایط بازسازی و بازسازی مسجد تاریخی ارگ تهران در آستانه محرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط بازسازی و بازسازی مسجد تاریخی ارگ تهران در آستانه محرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید