معماری و عمران

هم بترسید هم قهقهه بزنید در قلعه قهقهه!، تصاویر

قلعه قهقهه در بخش ارشق، ما بین روستای گنچویه و قره آغاج کلان از توابع مشگین شهر در استان اردبیل واقع شده است و از آثار دوره صفویه به حساب می آید.

17 تیر 1399

حفظ و بازسازی ساختمان های قدیمی در فرانسه

بازسازی بناهای تاریخیدر ابتدا شرح خواهیم داد که منظور از بازسازی بناهای تاریخی چیست؟ می توان گفت بازسازی بناهای تاریخی رشته ای از هنر و ترکیب آن با معماری است. شناخت بناهای تاریخی و مطالعه آن ها از نظر قدمت، مواد بکار برده شده و سبک معماری زمان خود سعی...

15 خرداد 1399

توانایی بهره گیری فناوری اطلاعات یکی از مهارت های اشتغال پذیری است ، توجه به آموزش مجازی رویکرد جدید دانشگاه فنی وحرفه ای

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای توجه به آموزش مجازی را رویکرد جدید آموزشی این دانشگاه دانست و گفت: یکی از مهارت های اشتغال پذیری به کارگیری توانایی فناوری اطلاعات است.

13 خرداد 1399

بلیط هواپیما به بوردو و چشیدن طعم دلچسب سفر

بوردو خوراک آن دسته از مسافرانی است که بلیط ارزان هواپیما می خرند و سفر می کنند تا به بهترین رستوران ها سر بزنند و دست پخت مشهورترین سرآشپزهای جهان را بچشند. در واقع بوردو از آن دست شهرهایی است که خوراکی ها و نوشیدنی هایش در بین هر مسافر خوش ذائقه ای معروف...

12 خرداد 1399

طرح های عمرانی کردستان به بخش خصوصی واگذار می گردد

استاندار کردستان گفت : سال جاری بستر مناسبی آماده شده تا طرح های عمرانی این استان در بخش های مختلف برای اجرا و بهره مندی سرمایه گذاران از حمایت های دولت به بخش خصوصی واگذار گردد.

8 خرداد 1399

قشنگ ترین جای ایران برای سفر پاییزی

بسیاری از مردم فکر میکنند بهترین مکان برای گردش خارج از کشور است در صورتی که ایران بهترین و جذاب ترین مکان برای سفر به خصوص سفر پاییزی است.

6 خرداد 1399

مرمت قلعه تاریخی حیدر آباد خاش به اتمام رسید

رییس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاش گفت: عملیات مرمت قلعه حیدرآباد این شهرستان که با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال از شهریور سال گذشته شروع شده بود سرانجام یافت.

25 اردیبهشت 1399

بازسازی دکوراسیون اداری

طراحی دکوراسیون داخلی اداری | اجرای تخصصی دکوراسیون داخلی اداری

15 اردیبهشت 1399

سفر به شهر کلگری کانادا

سفر به کلگری کاناداسفر به کلگری کانادا : کلگری شهری در جنوب استان آلبرتای کانادا است.این شهر یکی از قطب های مالی کشور کانادا است که در 80 کیلومتری منطقه کوهپایه و دشت های غربی کانادا قرار گرفته است.

12 اردیبهشت 1399

صالحی عمران: 157 رشته تحصیلی در دانشگاه فنی وحرفه ای تدریس می گردد ، پراکندگی واحد های دانشگاهی در سراسر کشور

رییس دانشگاه فنی وحرفه ای با اشاره به پراکندگی واحد های آموزشی در سراسر کشور گفت: حدود 157 رشته آموزشی به فراخور در این واحد ها تدریس می شوند.

7 اردیبهشت 1399

بازسازی پیست اتومبیلرانی توسط شرکت توسعه انجام می گردد

با درخواست و پیگیری های فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی، بازسازی پیست اتومبیلرانی مجموعه ورزشی آزادی در دستور کار شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی نهاده شد.

31 فروردین 1399

از ری تا شام منتشر شد

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس کتاب تاریخ شفاهی سردار شهید مدافع حرم احمد غلامی را با عنوان ری تا شام به تلاش علی مژدهی در 536 صفحه به چاپ رسانده است.

21 فروردین 1399

فراتر از خاطرات؛ نقدها و نمرات بازسازی فاینال فانتزی 7 منتشر شدند

بدون اغراق می توانیم قسمت هفتم مجموعه بازی های فاینال فانتزی را نه تنها مهم ترین شماره مجموعه، بلکه یکی از بزرگترین بازی های تاریخ بدانیم. جمعیت بزرگی از گیمرها برای اولین بار با فاینال فانتزی 7 نقش آفرینی ژاپنی را تجربه کردند و خاطرات بزرگی از این بازی...

19 فروردین 1399

خسارت 80 میلیارد تومانی کرونا به ناشران و چاپخانه داران

برآورد های اولیه از خسارت بالغ بر 80 میلیارد تومانی به صنف ناشر و کتابفروش و چاپخانه دار در دو ماه اخیر خبر می دهند

19 فروردین 1399

مسجد جامع تاریخی 700 ساله فرومد سمنان مرمت شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از مرمت بام مسجد جامع تاریخی 700 ساله فرومد اطلاع داد.

18 فروردین 1399

هزینه زیرساخت های پردیس تمامی ندارد

خبرنگاران: راهسازی، تونل سازی و مسطح سازی برای احداث واحدهای مسکونی مهر، پول و عمر دو دولت را در پردیس گرفت و حالا قرار است مسکن ملی در زمین های مرغوب تر احداث گردد.

16 فروردین 1399

وزیر دفاع: جعبه سیاه هواپیمای اوکراین آسیب قابل توجهی دیده است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: جعبه سیاه هواپیمای مسافربری اوکراین آسیب قابل توجهی دیده است و از بخش صنایع دفاعی خواسته شد تا برای بازسازی جعبه سیاه یاری کند.

15 فروردین 1399

خبرنگاران هفت هزار واحد مسکونی احداثی به سیلزدگان لرستان تحویل شد

خرم آباد - خبرنگاران - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: هفت هزار واحد مسکونی مناطق سیلزده استان طی یکسال گذشته به طور کامل احداث و به مردم تحویل شده است.

14 فروردین 1399

توجه دولت به مناطق کم جمعیت، راه چاره مقطعی برای مقابله با مهاجرت

به گزارش خبرنگاران، هوشنگ خندان دل پیش از ظهر دوشنبه در کارگروه تخصصی توسعه روستایی و عشایری خراسان جنوبی اظهار کرد: مردم این خطه از کشور همواره به نام مردمانی دین دار، ولایت مدار و علم دوست مشهور و همواره در بسیاری از عرصه ها جزء اولین ها بوده اند.

13 فروردین 1399

کاوش های باستان شناسی برای احیای چهارباغ عباسی دوران صفوی ادامه دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با اشاره به فرایند احیای چهارباغ صفوی گفت: کاوش های باستان شناسی برای احیای چهارباغ عباسی دوران صفوی همچنان ادامه دارد.

25 اسفند 1398
تعداد: (39)