آغاز ثبت سفارش اینترنتی کتاب های درسی

به گزارش دانشنامه آریایی، ثبت سفارش الکترونیکی و خرید اینترنتی کتاب های درسی سال تحصیلی 1401-1400 از امروز 22 فروردین ماه، آغاز شد.

آغاز ثبت سفارش اینترنتی کتاب های درسی

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، در راستای توسعه دولت الکترونیک و به منظور تسهیل دسترسی دانش آموزان به کتاب های درسی، نظارت نظام مند بر فرآیند توزیع مواد آموزشی، ثبت سفارش کتاب های درسی سال تحصیلی 1401-1400، در همه دوره ها، اعم از عادی، استعداد درخشان و دانش آموزان با نیازهای ویژه، از طریق سامانه www.irtextbook.ir یاwww.irtextbook.com به دو شیوه فردی و گروهی و برابر جدول تقویم زمانی اعلام شده صورت خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش؛ با توجه به شرایط پیش آمده و شرایط فعلی واحدهای آموزشی، سعی شده است از شیوه های منعطف برای ثبت سفارش کتاب های درسی استفاده شود. به همین منظور مخاطبان می توانند از طریق یکی از دو شیوه فردی یا گروهی نسبت به سفارش کتاب های درسی اقدام نمایند.

در شیوه فردی، والدین دانش آموزان می توانند با مراجعه به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی بخش سفارش دوره ای دانش آموزان و پرداخت الکترونیکی هزینه، بسته آموزشی مورد نیاز خود را سفارش دهند. در شیوه گروهی، مدیران مدارس از طریق سامانه سناد به بخش سفارش گروهی کتاب های درسی سامانه مذکور مراجعه و به صورت جمع، نسبت به سفارش کتاب های درسی اقدام نمایند.

والدین یا مدیران مدارسِ دانش آموزان پایه آمادگی تکمیلی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه دوم تا ششم دوره ابتدایی (عادی و استثنایی)، پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه و پیش حرفه ای استثنایی، دانش آموزان پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش) و فراگیران پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه حرفه ای استثنایی؛ از امروز 22 فروردین لغایت 22 خردادماه، اقدام به ثبت سفارش کتاب های درسی نمایند و دانش آموزانی که به هر دلیل، اعم از تغییر رشته تحصیلی، تکرار پایه، جهش به پایه بالاتر یا جابجایی محل تحصیل خود، خواستار اصلاح سفارش در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی باشند، برای اصلاح سفارش قبلی خود می توانند پس از ثبت نام در مدرسه محل تحصیل از تاریخ 12 تیرماه تا 31 شهریور 1400، اقدام نمایند.

همچنین، ثبت نام و سفارش بسته آموزشی دانش آموزان پایه آمادگی مقدماتی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه اول دوره ابتدایی (عادی و استثنایی) و پایه هفتم متوسطه اول عادی، پیش حرفه ای استثنایی و دانش آموزان پایه دهم دوره دوم متوسطه و حرفه ای استثنایی، از تاریخ 6 تیرماه 1400 صورت خواهد گرفت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 15 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1721

به "آغاز ثبت سفارش اینترنتی کتاب های درسی" امتیاز دهید

1 کاربر به "آغاز ثبت سفارش اینترنتی کتاب های درسی" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز ثبت سفارش اینترنتی کتاب های درسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید