اولین قرار دیدار؛ دور این افراد را خط بکشید

به گزارش دانشنامه آریایی، زندگی امروز- زمانی که ما برای اولین بار با فردی دیدار می کنیم، از آنجا که شناخت کاملی از او نداریم، نمی توانیم به خوبی تشخیص دهیم که آیا او گزینه مناسبی برای ما خواهد بود یا خیر. اما بعضی از نشانه ها هستند که به ما در این تشخیص یاری می نمایند. در این مطلب نشانه هایی را آورده ایم که ثابت می نماید فرد مقابل تان گزینه خوبی برای شما نخواهد بود. بنابراین اگر این نشانه ها را در اولین قرار دیدار تان دیدید، طور طرف مقابل تان را خط بکشید.

اولین قرار دیدار؛ دور این افراد را خط بکشید

هیچ جاذبه ای میان شما نیست

شما در رستورانی رمانتیک در مقابل طرف مقابل تان نشسته اید. چراغ ها خاموش و شمع ها روشن است، در واقع همه چیز برای یک قرار ملاقات رمانتیک آماده است اما شما هیچ جاذبه ای به طرف مقابل تان ندارید. این مجذوب کنندهیت هم ذهنی و هم فیزیکی ست. بدین معنی که شما دوست ندارید دست او را بگیرید یا این که با او صمیمی تر شوید. در این شرایط، شرایط سخت تر می گردد زیرا شما هیچ کوششی برای برقراری رابطه با طرف مقابل تان نمی کنید و همین موضوع می تواند رابطه شما را در همان ملاقات اول به سرانجام برساند.

مدام سرتان توی گوشی تان است

زمانی که شما در یک قرار ملاقات هستید، باید گوشی تان را کنار بگذارید و تمام توجه تان را به طرف مقابل بدهید. در واقع این یک قانون است که باید به خصوص در ملاقات اول رعایت گردد، در غیر این صورت بی احترامی به شمار میرود. بنابراین اگر شما یا شخص مقابل تان گوشی تان را روی میز گذاشته اید و مدام آن را چک می کنید یا این که به همه زنگ ها و پیام ها جواب می دهید، بدین معنی ست که از آن لحظات هیچ لذتی نمی برید و دوست دارید که در جای دیگری باشید. این رفتار نیز زنگ خطری ست که نباید آن را نادیده بگیرید.

سکوت می کنید

سکوت چیز بدی نیست اما اگر در اولین ملاقاتتان شما بیش از این که با طرف مقابل تان صحبت کنید، سکوت کردید، بدانید که مسئله ای وجود دارد. اگر شما مدام در پی موضوعی برای صحبت کردن هستید یا این که چیز مشترکی میان خود و طرف مقابل تان پیدا نمی کنید تا سر صحبت را باز کنید، بدانید که رابطه شما به سمت خوبی پیش نمی رود. سکوت بیش از حد، آنهم در اولین قراری که شما طرف مقابل تان را نمی شناسید و کنار او معذب هستید، می تواند شما را عصبی تر کند. بنابراین بهتر است که بیش از این به خودتان عذاب ندهید و در پی فرد بگردید که حرفی برای گفتن با او داشته باشید.

احساس می کنید که در مصاحبه کاری هستید

اگر چه در اولین ملاقات شما خیلی با طرف مقابل تان احساس راحتی نمی کنید اما نباید فضا به گونه ای باشد که احساس کنید در مصاحبه ای کاری قرار دارید. اگر طرف مقابل تان مدام از شما سوالات خصوصی می پرسد و مانند یک کارآگاه می خواهد سر از زندگی تان در آورد، بدانید که گزینه خوبی برایتان نخواهد بود. لزومی ندارد که شما به تمام سوالاتی که او از شما می پرسد، پاسخ دهید. اولین ملاقات فرصتی برای آشنایی کلی ست، نه جلسه بازپرسی. اگر احساس کردید که تحت فشار سوالات و نگاه خریدارانه طرف مقابل تان هستید، هر چه زودتر به آن ملاقات سرانجام دهید.

می خواهید هر چه سریع تر به آن ملاقات سرانجام دهید

اگر شما از قرار ملاقات تان لذت ببرید، دیگر به ساعت تان نگاه نمی کنید و به فکر تمام شدن آن نیستید. اما اگر آن ملاقات بر وفق مرادتان نباشد، به فکر این که شام چه چیزی می خواهید بخورید با این که فردا چه کارهایی دارید هم می افتید. اصلا اگر شما از این ملاقات لذت نمی برید، چرا آن را تمام نمی کنید؟ شما مجبور نیستید در مکانی باشید که دوست ندارید. شاید بد نباشد که در پی علت این بی قراری تان بگردید؟ چرا می خواهید که هر چه سریع تر از طرف مقابل تان خداحافظی کنید؟ چه چیزی شما را معذب نموده است؟ چرا از بودن با او لذت نمی برید؟ جواب همین سوالات می تواند معین کننده ادامه یا اتمام این رابطه باشد.

زمان به کندی برایتان می گذرد

چه وقت هایی زمان برای ما به کندی می گذرد؟ جواب آن واضح است، زمانی که از لحظه هایمان لذت نمی بریم. بنابراین اگر شما در اولین ملاقاتتان مدام به ساعت تان نگاه می کنید و احساس می کنید که زمان نمی گذرد، بدانید که هیچ کششی به طرف مقابل تان ندارید. اگر او برای شما مجذوب کننده بود، مطمئنا دوست داشتید که وقت بیشتر را در کنارش بگذرانید. اگر تمام کوشش هایتان برای مجذوب کننده تر کردن مکالمه نتیجه نداد، بهتر است که مکالمه را کوتاه و هر چه زودتر با او خداحافظی کنید.

قرارتان بسیار رسمی ست

اگرچه انتظار نداریم که اولین قرار ملاقات محبت آمیز و صمیمانه باشد اما خیلی رسمی بودن آن هم نشانه خوبی نیست. شما نباید احساس ناراحتی کنید یا این که مجبور باشید بیش از حد خودتان را مودب نشان دهید و حتی نقش بازی کنید. این حالت در مواقعی پیش می آید که شما جذب طرف مقابل تان نشده اید. در واقع زمانی که ارتباط عاطفی موثری میان شما برقرار نمی گردد، این حالت پیش می آید که خود زنگ خطری برای شماست.

احساس ناامیدی می کنید

هیچ چیز بدتر از این نیست که در ملاقات اول شما احساس ناامیدی کنید. احتمالا شما قبل از این ملاقات، امیدوار بودید که بالاخره مرد زندگی تان را پیدا نموده اید اما همین که چند ساعتی با او وقت می گذرانید، متوجه می شوید که او مرد ایده آل شما نمی باشد، از این رو ناامید می شوید. مهم نیست که این احساس به خاطر ظاهر طرف مقابل تان است یا رفتارهای او، هر چه باشد شما هیچ علاقه ای به او ندارید. پس بهتر است که به جای ناامید شدن، آن قرار ملاقات را به عنوان یک تجربه ببینید و وقت تان را برای شخصی که تطابق بیشتری با شخصیت شما دارد، بگذارید.

بهترین ها - ترجمه از پردیس بختیاری

منبع: زندگی روز
انتشار: 19 آذر 1400 بروزرسانی: 19 آذر 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2016

به "اولین قرار دیدار؛ دور این افراد را خط بکشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین قرار دیدار؛ دور این افراد را خط بکشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید