با اپلیکیشن وات تری وردز، آدرس دقیق نقاط مختلف ایربی ان بی در دنیا را پیدا کنید

به گزارش دانشنامه آریایی، از آنجا که خیلی از نقاط ایربی ان بی در دنیا، آدرس مشخصی ندارند، این شرکت با همکاری وات تری وردز، یک سیستم آدرس سه کلمه ای در قالب اپلیکیشن وات تری وردز به وجود آورده است.

با اپلیکیشن وات تری وردز، آدرس دقیق نقاط مختلف ایربی ان بی در دنیا را پیدا کنید

گذراندن یک شب در کنار چوپان های گوزن شمالی در مغولستان شاید نهایت یک سفر هیجان انگیز به نظر برسد، اما حتی مطلع ترین مسافران هم ممکن است برای پیدا کردن یک خانواده عشایری در کشوری غریبه با مشکل روبرو شوند.

دورافتاده ترین نقطه ایربی ان بی (Airbnb) روی کره زمین، روی این سایت در دسترس است، اما پیدا کردن میزبانی که دائما در حال حرکت باشد، می تواند باعث چالش شود، به همین دلیل ایربی ان بی با همکاری وات تری وردز (what3words) در پی آسان تر کردن این مشکل است. وات تری وردز، با تقسیم بندی دنیا در ابعاد 3 متر مربع در 3 متر مربع و انتخاب یک آدرس 3 کلمه ای منحصر به فرد برای آن ها، سیستم تازهی به وجود آورده است.

در مغولستان، جمعیت یک جانشین خیلی کم هستند و بخش اعظمی از جمعیت کشور زندگی عشایری دارند. روش تازه وات تری وردز رسما از طریق سیستم پست مغولستان به کار می رود. ایربی ان بی و وات تری وردز، با ادغام تکنولوژی خود، مسافران را برای اقامت در کنار چوپان های گله های گوزن نظیر Zorigt و Otgonbayar هدایت می کنند که بخشی از قبیله دوکا (ساکن در شمال کشور) هستند و اغلب محل اقامت خود را تغییر می دهند. تغییر مکان باعث شده است پیدا کردن آن ها کار دشواری باشد، اما اکنون آن ها خانه خود را با استفاده از وات تری وردز، در ایربی ان بی قرار داده اند.

طبق اعلام وات تری وردز، Zorigt هیچ دسترسی به اینترنت ندارد و وقتی به محل تازه نقل مکان می کند، با استفاده از اپلیکیشن این شرکت، آدرس سه کلمه ای را به صورت پیامک به هاست مشترک مستقر در شهر مجاور ارسال کرده و این هاست مشترک، آدرس او را به روز می کند.

ایربی ان بی های زیادی در اقصی نقاط دنیا وجود دارد نظیر یک خانه درختی، قایق و ... که آدرس صریح و مشخصی ندارد. حتی در شهرهای معروف، آدرس های مشابه یا تفاوت زبانی می تواند همچنان دردسرساز شود. ایربی ان بی برای حل این مشکل، به مسافران امکان استفاده از آدرس سه کلمه ای را داده است و به آن ها توصیه می کند قبل از سفر از اپلیکیشن وات تری وردز استفاده کنند که امکان ترجمه بین زبانی نیز دارد.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 19 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2168

به "با اپلیکیشن وات تری وردز، آدرس دقیق نقاط مختلف ایربی ان بی در دنیا را پیدا کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با اپلیکیشن وات تری وردز، آدرس دقیق نقاط مختلف ایربی ان بی در دنیا را پیدا کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید