تاثیر زلزله بر آتش فشان دماوند چه بود؟

به گزارش دانشنامه آریایی، رییس سازمان مدیریت بحران کشور توضیحاتی را در خصوص تاثیر زلزله 5.1 ریشتری هفته گذشته دماوند بر فعالیت آتشفشان ارائه کرد.

تاثیر زلزله بر آتش فشان دماوند چه بود؟

اسماعیل نجار در گفت وگو با خبرنگاران، درباره اینکه گفته می گردد زلزله 5.1 ریشتری اخیر دماوند سبب فعال شدن آتشفشان دماوند شده است، گفت: هرگونه فعالیت و رفتار قله آتشفشان دماوند به شکل پیوسته از سوی کارشناسان و سازمان های مربوط آنالیز شده و گزارش آن به شکل منظم به سازمان مدیریت بحران کشور ارائه می گردد.

وی ادامه داد: با استناد به همین گزارش ها نیز باید تاکید کنم که درپی زلزله 5.1 ریشتری بامداد آدینه در دماوند هیچ تغییر در رفتار آتشفشان دماوند ایجاد نشده است و هرآنچه که تحت عنوان فعال شدن آتشفشان دماوند و نظایر آن در فضای مجازی منتشر شده، کذب است.

به گفته رییس سازمان مدیریت بحران کشور زلزله اخیر و همچنین پس لرزه های آن هیچ تاثیری بر فعالیت آتشفشان دماوند نگذاشته است و آنالیز گزارش های مربوط به فعالیت این آتشفشان در قبل و بعد زلزله نیز به خوبی این موضوع را نشان می دهد، بنابراین از شهروندان می خواهم که هیچ گونه نگرانی و استرسی در این خصوص نداشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1131

به "تاثیر زلزله بر آتش فشان دماوند چه بود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر زلزله بر آتش فشان دماوند چه بود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید