تصاویر، 12 نوجوان منطقه قطیف در شرق عربستان در آستانه اعدام

به گزارش دانشنامه آریایی، یک وبگاه لبنانی عکس های تعدادی از بازداشتی های قطیف در شرق عربستان را که در آستانه اعدام قرار دارند منتشر و گفت بسیاری از آنها اجازه دریافت وکیل یا دفاع از خود را نداشته اند.

تصاویر، 12 نوجوان منطقه قطیف در شرق عربستان در آستانه اعدام

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اخبار درز پیدا کرده طی روزهای گذشته نشان می دهد در لیست بازداشتی ها در عربستان که در معرض تهدید جدی اعدام قرار دارند، 12 فرد کم سن و سال نیز وجود دارند که اتهام همگی آنها سیاسی است.

وبگاه العهد در گزارشی در همین زمینه نوشت، زندان های عربستان پر از زندانیان سیاسی است که گناه برخی از آنها همراهی با راهپیمایی های مردمی سال 2011 در خیابان های قطیف است. بسیاری از آنها اجازه دریافت وکیل یا دفاع از خود را ندارند و تنها باید به حکم صادر شده تن در دهند.

منابع حقوق بشری اروپایی در همین زمینه به وبگاه العهد گفتند، مراحل حکم برخی از این افراد تمام شده و تنها منتظر امضای پادشاه است، احکم برخی صادر شده و منتظر تجدید نظر هستند و دسته سوم کسانی هستند که دادستانی درخواست اعدام برای آنها کرده و این لیست به صورت کلی شامل 47 بازداشتی است.

در ادامه این گزارش آمده: اتهامات 12 زندانی در زمانی به آنها تفهیم شده که سن کمی داشته اند مانند محمد عصام فرج متولد 2002 که در زمان تفهیم اتهام هنوز به 10 سال نرسیده بوده است.

در همین ارتباط یک منبع در قطیف به العهد گفت، ترس و بیم های زیادی درباره اعدام بازداشتی های کم سن و سال وجود دارد خصوصا اینکه دادگاه ها اغلب بدون وکیل و کاملا مخفیانه برگزار می شود.

بر اساس این گزارش، زندانی ها اجازه دیدار با خانواده را ندارند و به شدت شکنجه روانی می شوند. خانواده های زندانیان قطیف در حالتی بین خوف و رجا زندگی می کنند، یک بار امید دارند که حکم اعدام لغو شود و بار دیگر می ترسند که خبر اعدام را به آنها بدهند.

طه الحاجی از بارزترین وکلای سعودی که این مسأله را دنبال می کند درباره خطرناک بودن شرایط هشدار داد و گفت، احکام تعدادی از آنها نهایی شده و این به معنای آن است که احتمال اعدام آنها در هر لحظه و بدون اطلاع به خانواده هایشان وجود دارد.

وی اضافه نمود، اعدامی ها در مکانی دور از محل زندگی خانواده، بدون خواندن نماز بر جنازه و بدون اجازه آخرین دیدار خانواده با فرزند اعدامی خود به خاک سپرده می شوند و اصلا به احساسات خانواده های آنها اهمیتی نمی دهند.

یوسف محمد المناسف

سجاد ممدوح آل یاسین

محمد عصام الفرج

محمد حسین آل نمر

جلال حسن آل لباد

داوود حسین آل مرهون

علی محمد آل نمر

علی محمد آل بطی

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 890

به "تصاویر، 12 نوجوان منطقه قطیف در شرق عربستان در آستانه اعدام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر، 12 نوجوان منطقه قطیف در شرق عربستان در آستانه اعدام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید