جنجال بر سر پنالتی ها؛ لقب تازه پرتغالی ها برای مهدی طارمی

به گزارش دانشنامه آریایی، در حالی که هنوز فصل نو مسابقات فوتبال پرتغال شروع نشده است، بازی محبت آمیز پورتو با موناکو و پنالتی گرفتن دوباره مهدی طارمی، جنجال تازه ای را در پرتغال در پی داشته است.

جنجال بر سر پنالتی ها؛ لقب تازه پرتغالی ها برای مهدی طارمی

تیم فوتبال پورتو شب گذشته در ملاقاتی تدارکاتی در استادیوم خانگی خود در پرتغال به مصاف تیم موناکو فرانسه رفت و در ملاقاتی که یک محک جدی و محکم محسوب می شد، با نتیجه 2 بر 1 به پیروزی رسید.

در نیمه دوم این مسابقه، مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو یک پنالتی گرفت و خودش همان پنالتی را به گل تبدیل کرد تا نشان بدهد همچون فصل قبل بازهم احتمالاً او یکی از مهره های کلیدی و تاثیرگذار پورتو خواهد بود.

اما پنالتی گرفتن طارمی در این ملاقات بازهم موج نوی از هجمه ها و نقدها رقبای پورتو را در پی داشت و باعث جر و بحث دو کارشناس در یک برنامه تلویزیونی هم شد.

طارمی در سه فصل حضور در فوتبال پرتغال، همیشه یکی از بازیکنانی بوده که در گرفتن پنالتی مهارت خاصی از خود نشان داده است و این توانایی هیچ موقع به مذاق هواداران تیم های رقیب خوش نیامده است؛ چه زمانی که طارمی در تیم ریوآوه یک بازیکن ناشناخته و گمنام بود و چه در دو فصل اخیر که مهدی با پیراهن پورتو خاطرات تلخی را برای هواداران بنفیکا و اسپورتینگ لیسبون رقم زده است.

ملاقات با موناکو هم هرچند محبت آمیز بود اما آنچه که در فضای هواداری فوتبال پرتغال بیش از پیش خودنمایی می کرد، خطای اتفاق افتاده روی طارمی در محوطه جریمه موناکو و تصمیم داور برای اعلام ضربه پنالتی بود.

در نیمه نخست بازی هم یکبار دیگر طارمی بعد از برخورد با مدافع موناکو روی زمین افتاده بود که این خطا پنالتی تشخیص داده نشد اما در نیمه دوم، داور مجاب شد تا به نفع پورتو یک ضربه پنالتی اعلام کند.

تنش بر سر پنالتی طارمی که این بار پیش از استارت فصل نو لیگ پرتغال زده شده است، به جز در شبکه های اجتماعی بیش از همه در برنامه Liga DOuro (لیگ طلایی) خودنمایی کرد؛ برنامه ای که با حضور کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال از شبکه CMTV پخش شد.

آنتونیو نفر سمت راست و منتقد پنالتی طارمی

در بخشی از این برنامه، آنتونیو فیگیریدو کارشناس و هوادار تیم بنفیکا با طعنه گفت: پنالتی طارمی تنها نمونه کوچکی از آن چیزی است که قرار است در طول فصل رخ بدهد.

وی افزود: این بازیکن روی زمین می افتد و به صورت اتومات یک پنالتی اعلام می گردد.

در میان صحبت های کارشناس بنفیکا، ژورژه آمارال دروازه بان سال های گذشته تیم پورتو که به عنوان کارشناس تلویزیونی فعالیت می نماید، به دفاع از مهاجم ایران پرداخت.

آمارال از آنتونیو می پرسد که آیا با بیان این جملات شوخی می نماید؟ وی سپس می گوید مدافع موناکو پای طارمی را لمس کرد و برخورد بین دو بازیکن شکل گرفت.

در این برنامه بعلاوه از کلمه ای نو و عجیب برای طارمی استفاده شد: طارنالتی! این کلمه حتی به عنوان زیرنویس هم در این شبکه استفاده شد تا با ترکیب کلمات طارمی و پنالتی، عبارت نوی را وارد فوتبال پرتغال کند و به این شکل به توانایی مهاجم ایران صحه بگذارد.

استفاده از کلمه طارنالتی در برنامه تلویزیونی

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1401 بروزرسانی: 9 مرداد 1401 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 2238

به "جنجال بر سر پنالتی ها؛ لقب تازه پرتغالی ها برای مهدی طارمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال بر سر پنالتی ها؛ لقب تازه پرتغالی ها برای مهدی طارمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید