زنگ خطری که برای والیبال به صدا درآمد، وزارت ورزش تعلل نکند

به گزارش دانشنامه آریایی، به گزارش خبرنگاران، حدود 10 ماه از برکناری احمد ضیایی، رئیس اسبق فدراسیون والیبال می گذرد تا این رشته ورزشی پرطرفدار در سایه بی توجهی وزارت ورزش بدون رئیس اداره و حضور در تورنمنت های مهم و حساس را با حضور سرپرست تجربه کند. سرپرستی که بر خلاف صحبت های ابتدایی حضورش در والیبال، سودای ریاست در سر داشت اما پس از ثبت نام ناچار به عقب نشینی شد و وزیر ورزش اجازه حضور در انتخابات را به وی نداد.

زنگ خطری که برای والیبال به صدا درآمد، وزارت ورزش تعلل نکند

* گوش شنوایی نبود

با توجه به سال مهم، حساس و پرترافیک والیبال رسانه بارها درباره اهمیت موضوع هشدار دادند که عدم بلاتکلیفی این فدراسیون باعث صدمه و آسیب به بدنه تیم ملی و در نتیجه از بین رفتن آرامش در بین بازیکنان خواهد شد اما گوش شنوایی در بین مسئولان وزارت ورزش پیدا نشد و بیشتر توجهات به دنبال فراهم کردن شرایط برای بازگشت گزینه مورد نظر بود تا امروز شاهد بلندشدن صدای اعتراض کاپیتان تیم ملی والیبال باشیم.

* انتقاد علنی و آشکار کاپیتان از بی در و پیکر بودن فدراسیون

سعید معروف، کاپیتان تیم ملی و مهره اصلی والیبال ایران در نشست خبری بعد از بازی با کره جنوبی و راه یابی تیم ایران به فینال مسابقات قهرمانی آسیا به صورت علنی و آشکار نسبت به بلاتکلیفی و بی در و پیکر بودن فدراسیون و جنگ ریاست انتقاد کرد و نشان داد زنگ خطر والیبال که رسانه از آن خبر داده بود مدت ها است به صدا در آمده و اگر وزارت ورزش همچنان به دنبال خرید زمان باشد تبعات بدی برای والیبال ایران رقم خواهد خورد.

* ترکش جنگ میز ریاست بر پیکره تیم ملی

ترکش های جنگ بر سر ریاست فدراسیون والیبال به بدنه تیم ملی اصابت نموده است و کاپیتان با صحبت هایش به مسئولان گوشزد کرد که افتخارات و موفقیت های والیبال حاصل کوشش و غیرت بازیکنان آن هم به دلیل عشق به مردم کشورشان است و مسئولانی که در عکس های یادگاری و مصاحبه هایشان از تاثیرگذاری برنامه هایشان در موفقیت تیم ملی می گویند هیچ نقشی در آن ندارند.

* تکذیب صحبت ها و ورود به گود انتخابات

محمدرضا داورزنی که از مدت ها پیش زمزمه آمدنش به والیبال را با قاطعیت رد می کرد در آخرین ساعات ثبت نام انتخابات، بالاخره وارد گود شد و برای جایگاه ریاست والیبال نام نویسی کرد، انتخاباتی که رنگ و بوی متفاوت گرفت شائبه انتصابی بودن را تقویت کرد. هر چند که باید تا تایید صلاحیت ها منتظر ماند.

* مهر تایید بر تمام شائبه ها

حضور داورزنی در انتخابات والیبال مهر تاییدی بر تمام شائبه های به تاخیر انداختن زمان برگزاری و ثبت نام کاندیداها بود چرا که کلید واژه آرامش که بارها در مصاحبه های منتشر شده از مسئولان بهانه ای برای به تاخیر انداختن زمان ثبت نام ها بود رنگ شعار به خود گرفت. آرامشی که بارها بهانه شد تا تیم های ملی مسابقات لیگ ملت ها، قهرمانی جوانان دنیا و قهرمانی نوجوانان دنیا را پشت سر بگذارند اما به یک باره ورق برگشت و گویا آقایان فراموش کردند که نگران آرامش تیم ملی بودند و در اوج مسابقات بین المللی قهرمانی آسیا سرپرست فدراسیون از سمت خود استعفا داد تا در انتخابات شرکت کند و کم تر از چند ساعت وزیر ورزش با استعفای او مخالفت کرد تا سرپرست خیلی زود میدان را برای رقیب اصلی خالی کند.

* ویروس فراموشی

در تاریخ 16 آذرماه، افشین داوری درست در زمان آغاز دوران سرپرستی اش درخصوص اینکه تمایلی برای شرکت در انتخابات فدراسیون والیبال دارد یا خیر، اظهار کرد: هیچ تمایلی برای حضور در انتخابات ندارم چرا که اگر اینگونه بود اصلا بعنوان سرپرست انتخاب نمی شدم . با توجه به تعهدی که داریم نباید در انتخابات شرکت کنیم. داوری نیز مانند داورزنی که با صراحت از عدم حضورش در انتخابات در ابتدای فعالیتش در والیبال صحبت نموده بود با روی پا گذاشتن بر صحبت های خودش نشان داد ظاهرا ویروس فراموشی در بین مسئولان فراگیر شده است.

* خبرنگاران پر حاشیه یا مسئولان بی خیال

واکنش وزیر ورزش نیز در برابر تمام هشدارهای رسانه قابل تامل است، او در تاریخ 7 مرداد در مورد حاشیه های ایجاد شده پیرامون تغییر ثبت نام انتخابات فدراسیون والیبال گفت: اگر خبرنگارها حاشیه ایجاد نکنند تغییر زمان ثبت نام والیبال هیچ حاشیه ای ایجاد ننموده است. دو رویداد مهم مسابقات نوجوانان دنیا و کسب سهمیه المپیک را پیش رو داریم و فکر کردیم بهتر است وضعیت مدیریت فدراسیون را تا دو هفته آینده به هم نزنیم و 10 تا15 روز دیگر ثبت نام ها را آغاز خواهیم کرد.

* انتخابات زودتر برگزار گردد

با توجه به اظهار نظر سعید معروف و شرایطی که والیبال دارد به نظر می رسد وزارت ورزش برای جلوگیری از اتفاقات بدتر و سروسامان دریافت والیبال باید پیگیری بیشتری برای تایید صلاحیت کاندیداها و بعد از آن برگزاری هر چه سریعتر انتخابات فدراسیون داشته باشد تا با تعیین شدن رئیس، اوضاع فدراسیون بدتر از این نگردد و شرایط برای حضور تیم ملی در بازیهای المپیک فراهم گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 493

به "زنگ خطری که برای والیبال به صدا درآمد، وزارت ورزش تعلل نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنگ خطری که برای والیبال به صدا درآمد، وزارت ورزش تعلل نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید