شورای ششم برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اعتبار تخصیص دهد

به گزارش دانشنامه آریایی، معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به معضلات زیست محیطی شهر تهران بر ضرورت تخصیص اعتبارات نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و توسعه سامانه حمل و نقل عمومی به منظور کاهش استفاده ازسوخت های فسیلی و در نتیجه کاهش آلودگی هوا توسط شورای ششم تاکید نمود.

شورای ششم برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اعتبار تخصیص دهد

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی خانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

زهره عبادتی در گفت و گو با خبرنگاران ضمن اشاره به اینکه شورای ششم باید اقدامات جدی در جهت کاهش آلودگی هوا در سطح شهر تهران، مدیریت پسماند و مساله آب انجام دهد، اظهار کرد: یکی از اصلی ترین مسائل با اهمیت در این زمینه این است که شورای ششم تخصیص اعتبارات سالیانه و برنامه های خود را بر مبنای محیط زیست و توسعه پایدار قرار دهد.

وی ادامه داد: اکنون در شهر تهران با معضلاتی چون ترافیک و آلودگی هوا روبرو هستیم که ناشی از تردد بیش از حد خودروهای شخصی و غیر استاندارد بودن ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس ها است. از این رو ضروری است شورای ششم در جهت نوسازی و بهسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی و نصب فیلترهای دوده روی اتوبوس ها اقدام کند.

عبادتی ضمن بیان اینکه توسعه مترو اهمیت بسیار زیادی دارد، توضیح داد:حرکت به سمت استفاده از فناوری های جدید و توسعه سامانه حمل و نقل برقی می تواند یاری شایانی به کاهش استفاده از سوخت های فسیلی و آلودگی هوا کند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با اشاره به وجود معضل پسماند در شهر و استان تهران اظهار کرد: مسائل پسماند شهر تهران امروزه شهرستان های اطراف به ویژه شهر ری را نیز تحت الشعاع قرار داده و ضروری است برنامه ای برای مدیریت معضل پسماند در نظر گرفته گردد. طرح جامع مدیریت پسماند ضروری است به طور کامل اجرایی گردد و مرکز دفع و پردازش آرادکوه به صورت ویژه ساماندهی گردد همچنین احداث زباله سوزهای جدید از جمله برنامه ها و اقدامات در جهت توسعه پایدار است که باید مورد توجه شهرداری و شورای شهر ششم قرار گیرد.

وی ادامه داد: ساماندهی صنوف مزاحم نیز از مواردی است که باید در برنامه های شورای ششم مورد توجه قرار گیرد و شورای آینده باید این نکته را نیز مدنظر داشته باشد که برای بهبود شرایط زیست محیطی شهر تهران این مسائل را به شهرستان های همجوار تحمیل نکند.

عبادتی در سرانجام گفت: اگر شورای ششم کمیته های محیط زیستی خود را فعال کند و از دیدگاه های کارشناسان محیط زیست و مدیران ادارات حفاظت محیط زیست استان تهران در تدوین برنامه ها، تخصیص اعتبارات و سایر اقدامات موثر در حوزه مسائل زیست محیطی استفاده کند می تواند در کاهش معضلات زیست محیطی شهر تهران اثرگذار باشد. همسو شدن شورای شهر آینده با سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران می تواند هم در حفظ محیط زیست و هم در بهبود برنامه های مدیریت شهری تاثیر زیادی داشته باشد.

انتهای پیغام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1827

به "شورای ششم برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اعتبار تخصیص دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای ششم برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اعتبار تخصیص دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید