عربستان سعودی، امارات، کویت، بحرین، سوریه و عمان اولین روز ماه مبارک رمضان را اعلام کردند خبرنگاران

به گزارش دانشنامه آریایی، دیوان پادشاهی عربستان سعودی، امارات متحده عربی، کویت، بحرین و سوریه فردا و عمان پس فردا را رسما به عنوان اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام کردند.

عربستان سعودی، امارات، کویت، بحرین، سوریه و عمان اولین روز ماه مبارک رمضان را اعلام کردند خبرنگاران

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، عربستان سعودی و امارات متحده عربی، کویت، بحرین و سوریه شامگاه امروز (دوشنبه)، از رویت هلال ماه در این کشور ها اطلاع دادند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، دیوان پادشاهی این کشور خاطرنشان کرد که دادگاه عالی عربستان فردا (سه شنبه) را به عنوان اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام نموده است.

این اعلام درست پس از آن منتشر شد که منابع خبری سعودی لحظاتی پیش از رویت هلال ماه در رصدخانه تمیر در شمال عربستان اطلاع دادند.

حدود نیم ساعت پس از اعلام عربستان سعودی، خبرگزاری رسمی امارات (وام) هم در حساب کاربری خود در شبکه توئیتر فردا سه شنبه را به عنوان اولین روز ماه مبارک رمضان در این کشور خاطرنشان کرد.

رادیو کویت نیز در این ارتباط اطلاع داد که فردا (سه شنبه) اولین روز ماه مبارک رمضان در این کشور خواهد بود.

طبق گزارش خبرگزاری رسمی بحرین (بنا)، شورای عالی امور اسلامی این کشور نیز همچون سه کشور عربستان سعودی، امارات و کویت روز سه شنبه را اولین روز ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز در این خصوص گزارش داد که شورای علمی-فقهی وزارت اوقاف این کشور فردا سه شنبه سیزدهم آوریل را اولین روز ماه رمضان اعلام نموده است.

با این حال، خبرگزاری رسمی عمان (اونا) گزارش داد که هلال ماه در این کشور رویت نشده از این رو چهارشنبه اولین روز ماه مبارک رمضان خواهد بود.

طبق گزارش وبگاه الجزیره مباشر، مصر، یمن، عراق (اوقاف اهل سنت) و لبنان نیز فردا سه شنبه را اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1686

به "عربستان سعودی، امارات، کویت، بحرین، سوریه و عمان اولین روز ماه مبارک رمضان را اعلام کردند خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان سعودی، امارات، کویت، بحرین، سوریه و عمان اولین روز ماه مبارک رمضان را اعلام کردند خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید