فراتر از خاطرات؛ نقدها و نمرات بازسازی فاینال فانتزی 7 منتشر شدند

به گزارش دانشنامه آریایی، بدون اغراق می توانیم قسمت هفتم مجموعه بازی های فاینال فانتزی را نه تنها مهم ترین شماره مجموعه، بلکه یکی از بزرگترین بازی های تاریخ بدانیم. جمعیت بزرگی از گیمرها برای اولین بار با فاینال فانتزی 7 نقش آفرینی ژاپنی را تجربه کردند و خاطرات بزرگی از این بازی در ذهن دارند. ساخت یک بازسازی برای یکی از مهم ترین بازی های تاریخ، به هیچ وجه کار ساده ای نیست، ولی این طور که به نظر می رسد، شرکت اسکوئر انیکس از پس این کار برآمده است. نقدها و نمرات بازسازی فاینال فانتزی 7 (Final Fantasy VII Remake) منتشر شده اند و آن را یکی از بهترین بازی های چند سال اخیر نامیده اند.

فراتر از خاطرات؛ نقدها و نمرات بازسازی فاینال فانتزی 7 منتشر شدند

جهت دریافت خدمات بازسازی خانه ویلایی قدیمی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

عرضه نسخه اصلی فاینال فانتزی 7 به بیش از بیست سال پیش بازمی گردد. بازی اصلی روی پلی استیشن وان عرضه شده و قصه ای طولانی و بزرگ را در قالب تعدادی تصویر، متن و انیمیشن از پیش رندر شده تعریف نموده بود. با این حال، بازسازی فاینال فانتزی آن قصه بزرگ را تا جای ممکن گسترش داده و به سینمایی ترین شکل ممکن به مخاطب امروز ارایه می نماید. به همین دلیل هم بازسازی فاینال فانتزی 7 در واقع تمام داستان بازی اصلی را در خود ندارد، بلکه بخش ابتدایی آن را روایت می نماید. بزرگترین سوال از سوی گیمرها، میزان محتوای ارایه شده در این قسمت نخست بود. منتقدان با اشاره به این موضوع که تمام کردن بازسازی فاینال فانتزی 7 نزدیک به چهل ساعت طول می کشد، گفته اند که بازی حتی با اینکه فقط بخشی از قصه اصلی را روایت می نماید، به خودی خود کامل است و می توان به صورت جداگانه به آن نگاه کرد.

در مقایسه با بازی اصلی، بخش بزرگی از بازسازی فاینال 7 را محتوای جدید تشکیل داده است؛ محتوایی که قصه و دنیای بازی اصلی را گسترش می دهد. برای مثال شهری که در بازی اصلی فقط به دو سه صحنه و تصویر محدود شده است، در بازسازی فاینال فانتزی 7 یک نقشه بزرگ است که بازی نماینده ها آزادانه در آن گشت و گذار می نمایند و به انجام ماموریت های مختلف در آن مشغول می شوند. بسیاری از منتقدان به این موضوع اشاره نموده اند که هواداران بازی اصلی حجم زیادی از اتفاقات را در ذهن خود به تصویر کشیده و تخیل نموده بودند، و حتی بیشتر از تخیل آن ها در بازسازی فاینال فانتزی روی تصویر به نمایش در می آید.

از دیدگاه گیم پلی، منتقدان سیستم مبارزه بازی را تحسین نموده و آن را یکی از بهترین نسخه های سیستم همیشگی فاینال فانتزی نامیده اند. منتقدان روی این موضوع اتفاق نظر دارند که سیستم مبارزه بازسازی فاینال فانتزی 7 بسیار سرگرم نماینده از آب درآمده و یکی از بهترین بخش های بازی محسوب می گردد. گفته شده که سیستم مبارزه بازی نسخه ای تکامل یافته و امروزی از سیستم بازی اصلی است و در عین زیبا و سرگرم نماینده بودن، از بازی نماینده می خواهد تا به سرعت تاکتیک های مختلفی را حین مبارزه اجرا کند.

در ادامه می توانید خلاصه تعدادی از نقدهای بازسازی فاینال فانتزی 7 را بخوانید.

GameSpot: نمره 10 از 10

فرقی نمی نماید بازی اصلی را تجربه نموده باشید یا نه، در هر صورت بازسازی فاینال فانتزی 7 یک شگفتی بزرگ برای تان خواهد بود. انتظاری که برای عرضه این بازی کشیدیم بسیار طولانی بود، ولی چه از نظر گیم پلی و چه از نظر داستان، شخصیت ها یا موسیقی، بازی راضی تان می نماید و این انتظار ارزشش را داشته است. کسانی که برای اولین بار فاینال فانتزی 7 را تجربه می نمایند، متوجه می شوند که چرا فاینال فانتزی 7 را تا به امروز این قدر مهم قلمداد نموده بودیم. بازی با داستان چند لایه و موضوع پیچده خود شما را جذب می نماید، در کنار شخصیت هایی خاطره انگیز قرار می دهد و کاری می نماید که درگیری های آن ها از نظر احساسی تکان تان دهد. به هواداران بازی اصلی می گویم، این بازی آن چیزی نیست که از فاینال فانتزی 7 در خاطرتان ثبت شده، بلکه چیزی است که در قلب تان از آن به یادگار دارید.

GamesRadar: نمره 4.5 از 5

بازسازی فاینال فانتزی 7 از ابتدا تا پایان شگفت انگیز است. به راحتی می توانید سطح توجهی که در ساخت آن شده و تلاشی که برای ارایه این قصه به مخاطب مدرن شده است را در تمام بخش هایش ببینید. بازسازی فاینال فانتزی 7 در عین اینکه یک قصه کلاسیک را دوباره روایت می نماید، پر از غافلگیرهای مختلف است. بازی چه برای کسانی که قصه آن را برای اولین بار تجربه می نمایند و چه برای هواداران قدیمی فاینال فانتزی 7، تجربه ای درگیر نماینده ارایه می دهد. مبارزات سرگرم نماینده آن، قصه درگیرنماینده و دنیای پرجزییات بازی به خوبی این موضوع را به شما یادآوری می نمایند که چرا فاینال فانتزی 7 از سوی بسیاری پرستش می گردد.

Easy Allies: نمره 9 از 10

بازسازی فاینال فانتزی 7 به شکل بلندپروازانه ای گیم پلی و داستانی قدیمی را برای مخاطب امروز تکامل می دهد. سیستم مبارزه جدید بازی شگفت انگیز است و به بهترین شکل ممکن اکشن و استراتژی را با یکدیگر ادغام می نماید. قصه های جدیدی که بازی تعریف می نماید و لحظات جدیدی که از شخصیت ها می بینیم قابل ستایش هستند و شکلی که هر شخصیت به تصویر کشیده شده کاملا بدون نقص است. بعضی از بخش های فنی بازی جای پیشرفت دارند، ولی اگر قرار است ادامه داستان همین فرایند را ادامه دهد با خیال راحت می توانیم بگوییم که جای نگرانی وجود ندارد.

IGN: نمره 8 از 10

سطح انتظارات از بازسازی فاینال فانتزی 7 بسیار زیاد است و بازی هم در بیشتر مواقع به این سطح انتظارات پاسخ می دهد. مبارزات بازی عالی است و به لطف تنوع بسیار بالای دشمنان از ابتدا تا پایان توانست من را سرگرم نگه دارد. از طرف دیگر هم این بخش از داستان بازی به صورت احساسی به تصویر درآمده و واقعیت و انسانیتی که پشت شهر میدگار قرار داشته به خوبی نمایش گذاشته شده است و کاملا از آن لذت بردم. بخش های نقش آفرینی و خسته نماینده بازی و پیچیدگی های کینگدام هارتز-طور آن که هر از گاهی در بازی وجود دارند، مانع از لذت بردن همیشگی من شدند، ولی هرگز به بازی لطمه وارد ننموده اند. این بازسازی به من اجازه داد تا یک داستان کلاسیک را (یا بخشی از آن را) به زیبایی غیرمنتظره ای تجربه کنم و به خودی خود یک نقش آفرینی بسیار عالی است.

در ادامه می تانید تمام نمراتی که بازی داده شده است را ببینید.

 • The Sixth Axis: نمره 10 از 10
 • Game Revolution: نمره 5 از 5
 • PlayStation LifeStyle: نمره 10 از 10
 • GamingBolt: نمره 10 از 10
 • Screen Rant: نمره 5 از 5
 • IGN Spain: نمره 9.6 از 10
 • IGN Italy: نمره 9.5 از 10
 • LevelUp: نمره 9.5 از 10
 • Wccftech: نمره 9.3 از 10
 • Atomix: نمره 93 از 100
 • PowerUp: نمره 9.2 از 10
 • Easy Allies: نمره 9 از 10
 • GamesRadar: نمره 4.5 از 5
 • Destructoid: نمره 9 از 10
 • Shacknews: نمره 9 از 10
 • God is a Geek: نمره 9 از 10
 • Attack of the Fanboy: نمره 4.5 از 5
 • PlayStation Universe: نمره 9 از 10
 • Press Start: نمره 9 از 10
 • Game Informer: نمره 8.8 از 10
 • DualShockers: نمره 8.5 از 10
 • IGN: نمره 8 از 10
 • Metro: نمره 8 از 10
 • Push Square: نمره 4 از 5

عرضه رسمی بازسازی فاینال فانتزی 7 برای سه روز دیگر برنامه ریزی شده است. بازی به صورت انحصاری روی کنسول پلی استیشن 4 عرضه خواهد شد.

در ادامه تریلر نهایی بازی را برای تان قرار داده ایم. در نظر داشته باشید که تریلر بخش های زیادی از داستان را لو می دهد.

ببینید:

تریلرهای قبلی بازی:

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 921

به "فراتر از خاطرات؛ نقدها و نمرات بازسازی فاینال فانتزی 7 منتشر شدند" امتیاز دهید

1 کاربر به "فراتر از خاطرات؛ نقدها و نمرات بازسازی فاینال فانتزی 7 منتشر شدند" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراتر از خاطرات؛ نقدها و نمرات بازسازی فاینال فانتزی 7 منتشر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید