فرمول پیاده روی روزانه برای تقویت سلامت قلب

به گزارش دانشنامه آریایی، مطالعه ای جدید که در نشریه PLOS Medicine منتشر شده است نشان می دهد چه مقدار ورزش - از جمله پیاده روی - در روز احتیاج است تا به تقویت سلامت قلب یاری گردد.

فرمول پیاده روی روزانه برای تقویت سلامت قلب

به گزارش خبرنگاران، عصر ایران نوشت: همه می دانیم که ورزش منظم برای سلامت قلب انسان بسیار خوب است. به گفته کارشناسان مرکز پزشکی جان هاپکینز، فعالیت بدنی به کاهش فشار خون که یکی از عوامل خطر اصلی برای بیماری قلبی است، یاری می نماید، وزن را کاهش می دهد که به بهینه سازی سلامت قلب یاری می نماید، خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد، به عضله سازی و افزایش ظرفیت ایروبیک فرد یاری می نماید و همچنین در کاهش استرس نقش دارد.

اما مطالعه ای جدید که در نشریه PLOS Medicine منتشر شده است نشان می دهد چه مقدار ورزش - از جمله پیاده روی - در روز احتیاج است تا به تقویت سلامت قلب یاری گردد.

مطالعه ای که از سوی پژوهشگران دانشگاه آکسفورد انجام شد سوابق ورزشی 90,211 بزرگسال که از بیوبانک انگلیس - پایگاه داده سلامت و سبک زندگی که سوابق بیش از 500 هزار داوطلب در بازه سنی 40 تا 69 سال در آن ثبت شده است - را مورد بررسی قرار داد.

پژوهشگران افراد را با توجه به میزان ورزشی که هر هفته انجام می دادند و شدت فعالیت های ورزشی آنها گروه بندی کردند.

بررسی اجرا شده آشکار کرد که خطر بیماری قلبی در افرادی که اصلا ورزش نمی کردند دو برابر شده، اما آنهایی که دو ساعت در روز پیاده روی می کردند که شامل انجام ورزش و عادات روزانه که احتیاجمند راه رفتن هستند، مانند خریدکردن می شد و افرادی که 50 دقیقه در هفته با شدت بیشتری ورزش می کردند، با خطری برای بیماری قلبی روبرو نبوده و از فواید محافظت از قلب خود هر چه بیشتر بهره مند شده بودند.

اگر چه این مطالعه ثابت نمی نماید که پیاده روی و فعالیت های دیگر به طور مستقیم قلب افراد را تقویت می نماید اما وجود پیوند بین این دو را ثابت می نماید.

همچنین این مطالعه تاکید می نماید که هیچ محدودیتی در فواید انجام ورزش بیشتر در هر روز برای سلامت قلب وجود ندارد.

در حقیقت یافته های این مطالعه با گزارش رئیس ارشد پزشکی انگلیس درباره فعالیت بدنی مطابقت دارد که اشاره داشت فعالیت بدنی خوب است اما میزان بیشتر از آن بهتر است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1670

به "فرمول پیاده روی روزانه برای تقویت سلامت قلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمول پیاده روی روزانه برای تقویت سلامت قلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید