نخستین اقامتگاه بوم گردی در تربت جام احداث شد

به گزارش دانشنامه آریایی، رئیس اداره میراثفرهنگی گردشگری و صنایعدستی تربت جام گفت: نخستین اقامتگاه بوم گردی این شهرستان در روستای بزد آماده بهره برداری است.

نخستین اقامتگاه بوم گردی در تربت جام احداث شد

بهگزارش میراثآریا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی غلام رسول رحیمی امروز دوشنبه 6 مردادماه 1399 درحاشیه بازدید اعضای کارگروه میراثفرهنگی وگردشگی از نخستین اقامتگاه بوم گردی تربت جام با بیان این مطلب افزود: احداث این اقامتگاه از محل تسهیلات گردشگری و آورده متقاضی احداث، تجهیز و آماده بهره برداری شده است.

او ادامه داد: اقامتگاه بوم گردی آفر، در زمینی به مساحت 2800 مترمربع و با زیربنای 300 مترمربع، و شش اتاق پذیرای گردشگران است.

رئیس اداره میراثفرهنگی گردشگری و صنایعدستی تربت جام بیان کرد: اقامتگاه بوم گردی آفر با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 640 میلیون ریال ایجاد شده که برای چهار نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می نماید.

او با بیان این که تربت جام به ویژه روستای بزد از ظرفیت گردشگری بالایی برخوردار است، گفت: آب و هوای این روستا در زمستان ها، بسیار سرد و در تابستان ها معتدل است، این روستا از شمال غرب و غرب به اراضی و مراتع روستاهای شیخ آباد و نخله، از جنوب به روستاهای میانسرا و گوی و از غرب به کوه بزد محدود شده است.

رحیمی در ادامه اعلام کرد: آثار تاریخی روستا از قبیل مسجد نور، قبرستان قدیمی، تپه تاریخی و مجموعه فرهنگی و تاریخی میر غیاث الدین نشانگر قدمت طولانی این روستا و از ظرفیت های گردشگری است.

او یادآورشد: همکاری نهادها موجب حفظ بناهای تاریخی و بافت قدیمی می گردد.

شهرستان تربت جام دارای بیش از 120 اثر تاریخی، طبیعی، ناملموس، تپه و محوطه شناسایی شده است که 62 اثر آن در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.تربت جام در فاصله 160 کیلومتری از مشهد، مرکز استان خراسان رضوی واقع شده است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1271

به "نخستین اقامتگاه بوم گردی در تربت جام احداث شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین اقامتگاه بوم گردی در تربت جام احداث شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید