نشان گیوه در بوانات فارس نصب شد

به گزارش دانشنامه آریایی، مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان بوانات از نصب نشان گیوه در یکی از میادین این شهر اطلاع داد.

نشان گیوه در بوانات فارس نصب شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس، حسین پوراسد روز 5 شهریورماه 1399 اظهار کرد: گیوه دوزی از هنرهای در حال فراموشی است که نشان این هنر سنتی با پیشنهاد اداره میراث فرهنگی، گردشگری وصنایع دستی شهرستان بوانات و به وسیله شهرداری ساخته و در یکی از میادین این شهر نصب شده است.

او ادامه داد: نشان های دیگری مانند قالی جیانی، انگور و گردوی بوانات که از معروفیت خاصی برخوردار است هم در دستور کار واقع شده است.

پور اسد گفت: صنایع دستی بی شماری در این شهر رایج بوده که در گذر زمان به فراموشی سپرده شده است و امیدواریم با همکاری شهرداری، شورای اسلامی بوانات و اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، هنرهای سنتی بوانات جان تازه ای بگیرد.

شهردار بوانات هم اضافه نمود: نشان هر شهر در افق دید هر شهروند و یا مسافر یادآور هویت، اصالت، پیشینه و معرفی آن منطقه به لحاظ تاریخی، مشاغل و ویژگی خاص آن است که شهرداری بوانات از این نظر توجه خاصی به حفظ و احیای میراث فرهنگی، سنت ها و تاریخ پیشینیان در شهر بوانات دارد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1904

به "نشان گیوه در بوانات فارس نصب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشان گیوه در بوانات فارس نصب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید