نگاهی به دهکده پرتگاه ها در چین با ارتفاع 800 متر

به گزارش دانشنامه آریایی، برای ورود و خروج به این دهکده باید از کنار پرتگاه ها و صخره هایی با ارتفاع 800 متر عبور کرد. از دامنه تا قله کوه جمعا 13 پرتگاه وجود دارد، به همین دلیل آتولیر دهکده پرتگاه ها نام گرفته است.

نگاهی به دهکده پرتگاه ها در چین با ارتفاع 800 متر

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل رادیو بین المللی چین، دهکده آتولیر در کوه دالیان استان سی چوان واقع است. برای ورود و خروج به این دهکده باید از کنار پرتگاه ها و صخره هایی با ارتفاع 800 متر عبور کرد. از دامنه تا قله کوه جمعا 13 پرتگاه وجود دارد، به همین خاطر آتولیر دهکده پرتگاه ها نام گرفته است.

برای تحقق هدف فقرزدایی این دهکده، دولت چین در این محل پلکان فولادی ساخته است. حالا همه خانواده های فقیر دهکده می توانند به راحتی به ناحیه مسکونی جدید منتقل شوند.

ساکنان حدود 84 خانه به آپارتمان های نوساز منتقل شده اند. بسته به تعداد افراد خانواده، هر خانوار یک آپارتمان 50، 75 یا 100 مترمربعی ازدولت دریافت نموده است.

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین چند سال قبل گفت کشورش تا سرانجام سال 2020 فقر را ریشه کن می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1173

به "نگاهی به دهکده پرتگاه ها در چین با ارتفاع 800 متر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به دهکده پرتگاه ها در چین با ارتفاع 800 متر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید