پیش بند تجزیه پذیر مطب تولید شد

به گزارش دانشنامه آریایی، به گزارش خبرنگاران، امروزه با توجه به گسترش جمعیت و همچنین تنوع عوامل بیماری زا، فرایند درمان در محیط های بیمارستانی و کلینیک ها از اهمیت بالایی برخوردار است. محیط درمانی و ابزارآلات مورد استفاده در آن و پوشاک مورد استفاده توسط پزشک یا سایر افراد انجام دهنده فرایند درمان، نیاز به ضدعفونی شدن در شرایط تعیین دارند.

پیش بند تجزیه پذیر مطب تولید شد

یکی از انواع لوازم مورد استفاده توسط پزشکان یا پرستاران، پیش بندهای بهداشتی است. این پیش بندها که معمولا از جنس پارچه یا پلیمر هستند، در معرض تماس با مواد مختلف دارویی، آلودگی های محیطی و آلودگی های حاصل از درمان مانند خون یا ترشحات بدن افراد است.

به این دلیل پیش بند بهداشتی نیاز به شست و شو و ضدعفونی داشته و پس از دفعات مشخص استفاده از آن باید به عنوان زباله از محیط درمانی دور شود. قرارگیری این پیش بندها در محیط زیست می تواند منجر به انتقال بیماری ها شود، در نتیجه قابلیت تخریب این مواد و جذب در محیط زیست حائز اهمیت است.

به همین دلیل یک شرکت دانش بنیان توانسته پیش بندهای تجزیه و تخریب پذیر مطب با خواص مکانیکی بهبود یافته را تولید کند و در دسترس قرار دهد. این پیش بندها که با فناوری نانو به تولید رسیده دارای گواهینامه نانومقیاس است.

استفاده از نانوذرات در تولید پیش بندهای پلیمری موجب قابلیت تخریب پیوندهای اتمی داخلی این مواد پس از مدت زمان مشخص شده و جذب آن در محیط را ممکن می کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: encaria.ir شناسه مطلب: 1181

به "پیش بند تجزیه پذیر مطب تولید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بند تجزیه پذیر مطب تولید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید